Dziś pracujmy o 2h krócej – poświęć czas dla rodziny i filmu!

W piątek 15 maja 2020 roku odbywa się już 9. edycja kampanii społecznej 2 godziny dla rodziny – tym razem pod hasłem „Pokoleniowy Klub Filmowy”.

Pokoleniowy Klub Filmowy – 15 maja 2020 r. – 2 godziny dla Rodziny

Międzynarodowy Dzień Rodzin to doskonała okazja, aby na chwilę zatrzymać się i zastanowić, kiedy po raz ostatni dowiedzieliście się czegoś nowego o swoich bliskich. Taka idea przyświeca globalnemu ruchowi społecznemu Dwie Godziny dla Rodziny. Ciekawość, uważność i dobre rozmowy są tym, co tworzy prawdziwe, autentyczne więzi. Firmy na całym świecie wspierają tego dnia swoich pracowników dając im symboliczne dwie godziny na magiczny czas z najbliższymi.

W tym roku motyw przewodni akcji to POKOLENIOWY KLUB FILMOWY. Filmy i ich tworzenie daje wiele okazji, by ujrzeć swoich bliskich w nowym świetle i lepiej ich rozumieć. W piątek 15 maja 2020 roku obejrzyjcie ulubione filmy ze swoimi najbliższymi i porozmawiajcie o nich!

Uczestnictwo w kampanii jest dobrowolne i firmy decydują o tym, czy chcą przystąpić do tej inicjatywy. Pracodawcy biorący udział w „2 godzinach dla rodziny” poinformują swoich pracowników i zaproszą do świętowania Dnia Rodzin poprzez dobrą, międzypokoleniową rozmowę.

Z pewnością dowiesz się od swojego szefa, czy 15 maja 2020 roku macie skrócony czas pracy o 2 GODZINY lub jeśli nie jest to możliwe ze względu na wykonywane obowiązki może zaproponować inny sposób na świętowanie tej okazji w najbliższym czasie np. w powiązaniu z Dniem Dziecka.

Zobacz gdzie oglądać filmy i seriale na VOD:

Jak pracodawca może przystąpić do akcji?

Jak przystąpić do akcji 2h4Family (2 godziny dla rodziny)
  • Zostań ambasadorem #2h4family i promuj inicjatywę w social mediach, zagranicznych oddziałach swojej firmy, u partnerów.
  • Przeżyj 15 maja niezapomniane chwile z bliskimi… Aby być bliżej siebie!
  • Przekaż informację, jak świętowaliście do instytutu Humanities.
  • Twórz rytuały bliskości na co dzień i pamiętaj o udziale #2h4family w kolejnym roku.
  • Zachęć zarząd, HR, CSR do udziału w #2h4family i skrócenia czasu pracy o 2h 15 maja lub innego dnia.
  • Zgłoś swoją firmę do akcji.
  • Prześlij informację do pracowników z zaproszeniem do świętowania Dnia Rodzin, udziału w konkursach.

Idea akcji „2 godziny dla rodziny”

Wszyscy ludzie na całym świecie potrzebują uniwersalnych jakości w relacji z najbliższymi. Potrzebujemy miłości, bezwarunkowej akceptacji, bezpieczeństwa, szacunku i zaufania, a także słów i czynów, skierowanych do nas, które te wartości wyrażają. W życiu rodzinnym nie chodzi o liczbę spędzonych godzin, lecz o to, co w tym czasie robimy i kim w tym czasie jesteśmy. Życie w ciągłym pośpiechu i chęć pogodzenia wszystkich obowiązków nie sprzyja budowaniu rodzinnych więzi i zacieśnianiu relacji. Pochłonięci wirtualnych światem i tematami globalnymi, gubimy tych, którzy są najbliżej nas: naszych dziadków, rodziców, rodzeństwo, wujostwo, kuzynostwo. Przestajemy znać nasze pochodzenie, cenić wielopokoleniowość domów i różnorodność naszych rodzin.

Idea akcji 2 godziny dla rodziny

Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie „obok siebie”. Zachęcamy do tego, aby 15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin stał się dniem refleksji nad jakością naszych relacji z najbliższymi. Zatrzymajmy się na tę chwilę, przyjrzyjmy się sobie i naszym rodzinom. Zadajmy sobie pytanie: Kiedy ostatnio dowiedziałem/am się czegoś nowego o moich najbliższych? Kiedy ostatnio zrobiliśmy coś razem?

W wymiarze globalnym kampania Dwie Godziny dla Rodziny przeciwdziała kryzysowi więzi, ma działanie profilaktyczne jeśli chodzi o nasze zdrowie mentalne i emocjonalne. Realizowana przez pracodawców na całym świecie jest symbolem integracji życia zawodowego i prywatnego w myśl hasła: „Mamy jedno życie w wielu rolach”. Badania przeprowadzane na wszystkich kontynentach świata pokazują, że silne i głębokie relacje z rodziną i przyjaciółmi są warunkiem naszego szczęścia, rozwoju i dobrostanu.
Dwie Godziny dla Rodziny – zbliżamy ludzi.

Listę pracodawców, którzy oficjalnie przystąpili do akcji znajdziesz na stronie internetowej 2godzinydlarodziny.pl.