Polski serial Netfliksa pt. „W głębi lasu” od 12 czerwca!

Obejrzyj zwiastun najnowszego polskiego serialu wyprodukowanego dla serwisu Netflix pt. „W głębi lasu” – tym razem na podstawie powieści Cobena.

„W głębi lasu” (Netflix 2020) na podstawie powieści Harlana Cobena

Zapowiedziany w zeszłym roku nowy polski serial W głębi lasu (tyt. oryg. The Woods) powstał na podstawie książki o tym samym tytule, napisanej przez amerykańskiego pisarza Harlana Cobena. Akcja toczy się w dwóch wymiarach czasowych: w 1994 oraz 2019 roku. Historia opowiada o losach warszawskiego prokuratora Pawła Kopińskiego (Grzegorz Damięcki, Hubert Miłkowski), który po wielu latach od tajemniczego wydarzenia nie może sobie poradzić po utracie siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

Cztery osoby weszły do lasu i nigdy stamtąd nie wróciły (…) Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną.

Po 25 latach zostaje odnalezione ciało, które może być powiązane z tragedią sprzed lat. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopak, który zniknął z siostrą Pawła. Czy uda się rozwiązać sprawę, którą przyćmiewają rodzinne sekrety? Czy życie Pawła może się przez to zmienić? Wszystkiego dowiesz się już wkrótce!

W głębi lasu to kolejny wynik współpracy Harlana Cobena z Netfliksem, obok brytyjskiej serii The Stranger oraz hiszpańskiego El Inocente. Pisarz jako jedyny współczesny autor otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą – Edgar Poe Award. Książki Cobena, w tym Bez pożegnania, Nie mów nikomu, Jedyna szansa oraz cyklu z Myronem Bolitarem, zostały wydane w nakładzie ponad 70 mln sztuk i są dostępne w 43 językach na całym świecie.

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu:

W serialu zagrali także: Agnieszka Grochowska i Wiktoria Filus (Laura Goldsztajn), Jacek Koman, Ewa Skibińska, Adam Ferency, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Czerwińska, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska, Piotr Głowacki, Cezary Pazura, Adam Wietrzyński, Jakub Gola, Martyna Byczkowska i Kinga Jasik.

„W głębi lasu” to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej – mówi Leszek Dawid.

Sześcioodcinkowy miniserial kryminalny W głębi lasu, który z pewnością będzie trzymał widzów w napięciu, został wyreżyserowany przez Leszek Dawid i Bartosz Konopka. Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Za zdjęcia odpowiada Paweł Flis. Serial wyprodukowała ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler (Ukryta gra), a producentami wykonawczymi – Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben.

Serial będzie dostępny od 12 czerwca 2020 roku dla subskrybentów serwisu Netflix:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix | Gazeta – Kultura