„Railroad Ink Challenge” już na Kickstarterze!

Nowa gra planszowa „Railroad Ink Challenge” w 2 edycjach od twórców cieszącej się uznaniem krytyki „Railroad Ink” jest już dostępna w serwisie Kickstarter!

Gra Railroad Ink Challenge od 12 maja 2020 r. na Kickstarterze

Najnowsze wydanie twórców docenionego przez krytyków gry Railroad Ink, przynosi zupełnie nowe doświadczenie rywalizacji. Railroad Ink Challenge bo tak nazywa się najnowsze wydanie, które pojawiło się dzisiaj na Kickstarterze dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych Lush Green (soczystej zieleni) oraz Shining Yellow (świetlistym żółtym). Railroad Ink Challenge to szybka gra typu „roll and write” (z ang. rzucaj kośćmi i rysuj) przeznaczona dla 1 do 4 graczy. Podstawą gry jest plansza, marker do wymazywania na sucho oraz kości.

Za projektem stoją Hjalmar Hach oraz Lorenzo Silva – twórcy poprzedniej części Railroad Ink – najnowsza gra została wydana ponownie przez Horrible Guild Game Studio.

Grę można zamawiać przez serwis crowdfundigowy Kickstarter (szczegóły na dole wpisu) od wtorku 12 maja 2020 roku. Dostępne są dwie wersje z dodatkowymi kośćmi urozmaicającymi każdą kolejną rozgrywkę! Należy pamiętac, ze zgodnie z zasadami serwisu crowdfundingowego, wsparcie projektu nie daje gwarancji otrzymania nagrody w postaci produktu, jeśli nie zostanie osiągnięty odpowiedni cel. Ale z tego co widzę cel został dwukrotnie zdobyty!

Może Cię zainteresować także:

Jak grać w „Railroad Ink Challenge”?

Jak grać w Railroad Ink Challenge?

W zestawie dołączone są plansze oraz ścierany na sucho marker. Gracze rzucają kostkami rysują trasy kolei, aby połączyć wyjścia wokół planszy. Trzeba jak najlepiej rozbudować swoją sieć kolejową o stacje i kolejne kilometry torów, aby zbierać punkty. Za wszelkie otwarte połączenia możesz sporo stracić, dlatego należy planować swoją sieć bardzo ostrożnie i strategicznie.

  • przygotuj plansze i ścieralny marker
  • rzucasz kośćmi
  • rysujesz trasy, aby połączyć wyjścia
  • zbierasz punkty za rozbudowę sieci kolejowej
  • rysujesz konstrukcje specjalne – zgarniasz dodatkowe punkty

Dostępne wersje:

Lush Green

Lush Green

W zielonej edycji Lush Green gry Railroad Ink Challenge gracze mogą tworzyć leśne krajobrazy i budować piękny nadrzewny raj.

Shining Yellow

Shining Yellow

W żółtej edycji Shining Yellow pojawiają się orzeźwiające oazy, które pozwalają chronić kaktusy przed pustynnym klimatem.

Bezpłatny dodatek, po zapisaniu do newslettera:

Bezpłatny dodatek
Teleport expansion & Solo

Jeśli zapiszesz się do newslettera, oprócz aktualizacji o nowościach, możesz otrzymać za darmo specjalny dodatek Teleport expansion & Solo, który zawiera filetową planszę do gry w pojedynkę (Solo) oraz kostkę rozszerzającą rozgrywkę o teleportację.

???? Co nowego w grze Railroad Ink Challenge?

Railroad Ink Challenge zawiera wszystko to, co tak bardzo podobało się użytkownikom w oryginalnych tytułach z całkiem nowymi elementami rozgrywki, które kładą nacisk na interakcję między graczami. Poniżej znajdziesz się krótki opis nowych mechanizmów wprowadzonych w Railroad Ink Challenge!

Nowe cele w grze

Ci, którzy je osiągną najszybciej, otrzymają dodatkowe bonusy, więc trzeba być czujnym, co robią przeciwnicy, aby osiągnąć cele przed nimi! Za każdym razem dostępny będzie inny zestaw celów, dzięki czemu żadna rozgrywka nie będzie taka sama!

Nowe cele w Railroad Ink Challenge

Nowe kości

Rysuj niespotykane, zaskakujące konfiguracje tras dzięki nowym kostkom! Stacje z trzema połączeniami, podwójnymi zakrętami, ślepymi zaułkami… te nowe elementy znacznie zmieniają sposób gry!

Nowe kości w grze Railroad Ink Challenge

Specjalne konstrukcje

Podłącz specjalne struktury do swojej sieci, aby miec dodatkowe bonusy w grze: fabryki pozwalają duplikować kostkę, wioski dają punkty bonusowe, jeśli znajdują się w pobliżu stacji, uniwersytety odblokowują dodatkowe specjalne trasy… dzięki nim można zdobyć więcej punktów!

Specjalne konstrukcje w Railroad Ink Challenge

Ile kosztuje nowa gra „Railroad Ink Challenge”?

Gra dostępna jest w ramach wsparcia w serwisie Kickstarter w cenie od 18 € (ok. 82 zł) za sztukę. Dostępne też są pakiety dwóch wersji żółtej i zielonej za 34 € (154 zł). Oprócz tego twórcy przygotowali zestawy specjalnie z dodatkowymi gadżetami i przyszłymi rozszerzeniami od 55 do 75 €.

Pierwsze egzemplarze trafią do graczy w grudniu tego roku.

Sprawdź na Kickstarterze
Zestawy gry Railroad Ink Challenge

Wydrukuj sobie tę grę, żeby ją wypróbować!

Możesz także pobrać bezpłatnie planszę do gry i ją wydrukować. A zamiast fizycznymi kośćmi możesz rzucać na tej stronie!

Digital Dice Roller

źródło: Horrible Guild Game Studio | Kickstarter