Bartosiewicz, Ten Typ Mes, Smolasty i Diana w #PremieraOnline w maju!

W tym tygodniu w ramach akcji #PremieraOnline w spotkaniach live wezmą udział: Edyta Bartosiewicz, raper Ten Typ Mes (tym razem w roli pisarza), Diana Brzezińska i Smolasty.

Empik #PremieraOnline

Uruchomione w połowie marca wirtualne studio Empiku działa coraz prężniej. To miejsce stworzone z myślą o miłośnikach literatury i muzyki, pozwalające na rozmowy z ulubionymi autorami i dzielenie się kulturalnymi doświadczeniami. W tym tygodniu w ramach akcji #premieraonline w spotkaniach live wezmą udział: Edyta Bartosiewicz, raper Ten Typ Mes (tym razem w roli pisarza), Diana Brzezińska i Smolasty.

Twórcy opowiedzą o swoich najnowszych książkach i płytach oraz udzielą odpowiedzi na zadawane na żywo pytania widzów. Transmisje w dniach 12-15 maja o godz. 18:00 na stronie Facebook.com/Empikcom.

Kolejny tydzień e-spotkań autorskich #PremieraOnline otworzy Edyta Bartosiewicz. We wtorek 12 maja artystka weźmie udział w rozmowie z okazji premiery długo wyczekiwanego albumu „Ten moment”. Następnego dnia w nowej odsłonie zaprezentuje się raper Ten Typ Mes – tym razem jako autor książki „Dwa psy przeżyły”, w której nie oszczędza nikogo ani niczego. W czwartek 14 maja o trzeciej części bestsellerowej serii kryminalnej opisującej losy podkomisarza Krystiana i profilerki Ady pt. „Obiecasz mi” opowie autorka Diana Brzezińska. Na zakończenie tygodnia na widzów czekać będzie Smolasty z premierą swojego drugiego albumu „Pełnia”.

Transmisje spotkań #{remieraonline odbywają się na profilu Empik.com na Facebooku. Wszystkie tłumaczone są na język migowy.

Edyta Bartosiewicz – wtorek 12 maja, godz. 18:00

Empik #PremieraOnline: Edyta Bartosiewicz – wtorek 12 maja, godz. 18:00

Wspólnie z Wydawnictwem e-Muzyka i Going. Empik zaprasza na rozmowę z Edytą Bartosiewicz z okazji premiery długo wyczekiwanego albumu „Ten moment”. Stanowi on bardzo ważny moment w życiu artystki, który ona sama nazywa nowym otwarciem. Decyduje się tu bowiem na odważną eksplorację przestrzeni muzycznych, nawiązując tym samym do początków swojej kariery, chociażby z zespołem Holloee Poloy.

W tej „wyprawie ku obcym cywilizacjom” („Kpt. L.J.”) towarzyszy jej znany tandem producencki – Bodek Pezda i Sławomir „Dżabi” Leniart. „Ten moment” to druga, po „Renovatio”, płyta wydana w Eba Records, własnej wytwórni Bartosiewicz. Znajdą się na niej znane już single: „Lovesong” i „cYRK”. Za największe zalety albumu artystka uważa bezpośredniość przekazu oraz czasami wręcz atawistyczne brzmienie. Rozmowę poprowadzi Ola Kot (@OlaKot).

Ten Typ Mes (Piotr Szmidt) – środa 13 maja, godz. 18:00

Empik #PremieraOnline: Ten Typ Mes (Piotr Szmidt) – środa 13 maja, godz. 18:00

Piotr Szmidt, znany szerszej publiczności jako raper Ten Typ Mes, tym razem wystąpi w roli pisarza. W swojej najnowszej książce „Dwa psy przeżyły” (Wydawnictwo Wielka Litera) nie oszczędza nikogo ani niczego. Ta soczysta, a przy tym bardzo trafna opowieść o patologiach czasów współczesnych, łączy się z wyśmiewaniem pustych pseudo-celebrytów, którzy zrobią dosłownie wszystko, by zyskać i utrzymać popularność na Instagramie.

To też opowieść o świecie zepsutych wartości, gdzie liczy się wyłącznie sława, często zdobywana w niemoralny sposób. Choć „Dwa psy przeżyły” to historia gorzka w wymowie, to dzięki językowym eksperymentom i stałej czujności wobec słów staje się inteligentną i zabawną odtrutką na czyhające na nas zewsząd zagrożenia, płynące zwłaszcza ze stałego obcowania z internetem i innymi ludźmi. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio ZET).

Diana Brzezińska – czwartek 14 maja, godz. 18:00

Empik #PremieraOnline: Diana Brzezińska – czwartek 14 maja, godz. 18:00

Autorka Diana Brzezińska opowie o trzeciej części bestsellerowej serii kryminalnej opisującej losy podkomisarza Krystiana i profilerki Ady – „Obiecasz mi” (Wydawnictwo Otwarte). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio Zet).

Szczecin, środek nocy. Ada odbiera telefon od przerażonego Krystiana. 
– Zabiłem… – słyszy. Profilerka reaguje natychmiast – wsiada do samochodu i jedzie do niego. Krystian jest w szoku. Ada nie może się z nim porozumieć. Na łóżku leżą zwłoki kobiety, z którą się spotykał. Wszystko wskazuje na to, że to Krystian ją zabił. Ale on niczego nie pamięta. I nie wie, co tak naprawdę się wydarzyło. Relacja Ady i Krystiana nigdy nie należała do łatwych. Teraz jednak staje się jeszcze bardziej skomplikowana…

Smolasty – piątek 15 maja, godz. 18:00

Empik #PremieraOnline: Smolasty – piątek 15 maja, godz. 18:00

Wspólnie z Warner Music Poland oraz Going. Empik zaprasza na spotkanie ze Smolastym, autorem albumu „Pełnia”. To drugi pełnoprawny krążek tego twórcy, na którym będzie można usłyszeć doskonale znane już utwory, m.in.: „Tusz” (z gościnnym udziałem Tymka), „Raj”, „Haagen Dans” (gościnnie Mr. Polska) czy „Pełnia” z udziałem Ewy Farnej, a także zupełnie nowe kompozycje. O nowym materiale Smolasty mówi następująco: – „Pełnia” to podróż ku odnalezieniu samego siebie. Mój nowy album to zbiór pisanych po zmroku utworów, oddających chęć życia pełnią i czerpania z niego tego co najlepsze. Rozmowę z artystą poprowadzi Filip Antonowicz (@RudyRudanacja).

źródło: Empik