„Zabawa w chowanego” od 16 maja za darmo na YouTubie

Najnowszy film dokumentalny braci Sekielskich o pedofilii zatytułowany „Zabawa w chowanego” będzie można obejrzeć za darmo online od najbliższej soboty!

„Zabawa w chowanego” premiera 16 maja 2020 roku o godz. 10.00

Premiera najnowszego filmu braci Tomasz i Markach Sekielskich pod tytułem „Zabawa w chowanego” była już kilka razy przekładana z różnych przyczyn, ale teraz wszystko wskazuje na to, że film zostanie wyemitowany w internecie. Tomasz Sekielski zapowiedział na swoim profilu na Facebooku, że film dokumentalny (będący kontynuacją „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w polskim Kościele) pojawi się na YouTubie już w najbliższą sobotę 6 maja 2020 roku.

Film finansowany był przez serwis Patronite z wpłat internautów, aby mógł powstać w pełni niezależność i i wolny od nacisków film dokumentalny. Tym razem, głównie ze względu na wyjazdy zagraniczne, budżet przeznaczony na produkcję był znacznie wyższy od poprzednich. Film kręcony był także poza granicami Polski: w Watykanie, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. W każdym z tych miejsc doszło do głośnych, wstrząsających skandali pedofilskich z udziałem duchownych. Czy Papież Polak mógł o tym nie słyszeć? Sekielscy mieli to sprawdzić!

Irlandia, Niemcy, Francja, Holandia… archiwa kościelne kryją wiele tajemnic. Przez lata ukrywana pedofilia skończyła się dla wielu europejskich Kościołów katastrofalnie. Większość pedofilskich skandali w tych państwach miało miejsce w trakcie pontyfikatu Jana Pawła II. Czy mógł o tym nie wiedzieć? Między innymi na to pytanie też mamy poznać odpowiedź.

Autorzy dotarli do świadków i archiwów, dzięki którym mogli odpowiedzieć na wszystkie trudne pytania. W każdym z wymienionych państw zatrudniono tzw. „fixerów”, czyli lokalnych współpracowników, którzy mieli pomóc autorom na miejscu we sprawnej realizacji. Wstępny budżet filmu szacowany był na około milion złotych.

? Oglądaj online cały film „Zabawa w chowanego” w poniższym playerze – premiera!:

Hierarchowie polskiego Kościoła nadal nie są gotowi rozliczyć się z pedofilią wśród duchownych. Mimo zachodzących zmian na całym świecie, w Polska nic się w tej materii nie dzieje. A przecież zaniechania sięgają wielu lat wstecz. W tym także całego, przeszło 26-letniego pontyfikatu Jana Pawła II i okresu arcybiskupstwa Karola Wojtyły. W tym czasie działy się straszne dramaty. Sekielscy swoim filmem zamierzają wreszcie zmierzyć się z prawdą.

Obejrzyj zwiastun filmu:

Tak Tomasz Sekielski zapowiada premierę filmu:

UWAGA!!! Sekielski uprzedza marszałek Witek i ujawnia datę premiery „ZABAWY W CHOWANEGO”. OGLĄDAJ SEKIELSKI SUNDAY NIGHT LIVE ⬇️⬇️⬇️

Gdzie i od kiedy można oglądać film „Zabawa w chowanego”?

Film dokumentalny Zabawa w chowanego pojawi się na kanale Sekielski Youtubie w najbliższą sobotę 16 maja o godz. 10:00. Film trwa 1 godzinę 27 minut i można go będzie oglądać online za darmo.

W niedzielę 17 maja bracia Sekielscy przeprowadzą także transmisję na żywo na YouTubie i Facebooku, podczas której – na gorąco – będą odpowiadać na pytania widzów.

Dziennikarze pracują nad kolejnymi produkcjami, w tym realizowany właśnie film związany ze SKOK-ami. W planach jest też trzeci o pedofilli w polskim Kościele. Wciąż można wspierać obecne i przyszłe produkcje twórców na ich stronie w serwisie Patronite.

źródło: Tomasz Sekielski | Patronite