Klub Młodego Programisty… teraz w Twoim domu!

Kluby Młodego Programisty wracają w nowej odsłonie! Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, w których za darmo będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6.

Klub Młodego Programisty – warsztaty online (maj 2020 r.)

Aby dołączyć do Klubu Młodego Programisty wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania. Minęły już prawie dwa miesiące odkąd, w trosce o zdrowie nas wszystkich, zawieszono zajęcia w Klubach Młodego Programisty (KMP) oraz zapisy na kolejne cykle. Żebyście nie zapomnieli o nauce programowania, ogłoszono cykl #20minutzprogramowaniem. Ale nie tylko! 16 stacjonarnych Klubów, działających od jesieni 2018 roku, przeniesiono w tym czasie do sieci – tworząc nową edycję KMP – Kluby Młodego Programisty online.

Nowa formuła została przygotowana specjalnie z myślą o tych wszystkich dzieciach, które chciałyby zacząć przygodę z programowaniem, a nie miały do tej pory takiej możliwości i których rodzice, czekali na nasze kolejne rekrutacje.

Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

Sprawdź także: Zdalne warsztaty programowania dla dzieci od UPC

Zajęcia online ruszają 19 i 20 maja 2020 roku. Cykle będą miały taki sam format, jak zajęcia stacjonarne – każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w 10 zajęciach:

  • maluchy z klas 1-3 od 19 maja (przez 10 tygodni) – w każdy wtorek, w godz. 17.30-18.30,
  • starsze dzieci, z klas 4-6 – w każdą środę od 20 maja (przez 10 tygodni), w godz. 17.30-18.30.

Uwaga! Jeśli nie możecie wziąć udziału w zajęciach w podanych terminach, śledźcie kanał na YouTubie. Znajdziecie tam zapis każdych kolejnych zajęć.

Wirtualne roboty

Na stacjonarnych zajęciach dzieci i rodzice pracują z robotami edukacyjnymi, tabletami oraz matami edukacyjnymi. Tym razem nie będzie inaczej! Dołączcie i programujcie offline na wirtualnej macie i zaprogramujcie wirtualnego robota!

Zajęcia będą odbywały się online, ale to nie znaczy, że będziecie siedzieć przed komputerem i pisać skomplikowany kod. Będziecie świetnie się bawić i udowadniać, że nauka programowania to niebanalny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Dołącz do Klubu młodego Programisty!

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Dostępnych jest 1500 miejsc dla pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów i 1500 dla czwarto-, pięcio- i szóstoklasistów z całej Polski! Ci, którzy wezmą udział w większości zajęć – otrzymają certyfikat uczestnika!

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji