iFixit prześwietla Magic Keyboard potwierdzając klawisze nożycowe

Na zdjęciach rentgenowskich najnowszej klawiatury Magic Keyboard z 2020 roku widać, że Apple na dobre pożegnało się z klawiaturą motylkową na rzecz nożycowej.

Klawiatura Magic Keyboard (2020) do iPada Pro

Magnesy, zawiasy i przełączniki nożycowe – wszystko to zobaczysz na najnowszych zdjęciach rentgenowskich klawiatury magic Keyboard wykonanych przez serwis iFixit. Redaktorzy serwisu nie zdążyli jeszcze dokładnie rozebrać na części najnowszego sprzętu Apple’a (w tradycyjny dla siebie sposób) ale dzięki prześwietleniu wnętrza (wykonanego we współpracy z Creative Electron) możemy zobaczyć co kryje w środku nowa klawiatura nożycowa Magic Keyboard dla iPada.

Jak można się spodziewać, wewnątrz klawiatury Magic Keyboard, o wartości 1499 zł (350 dolarów), niewiele się dzieje. Przykładowe zdjęcie rentgenowskie potwierdza, że ​​podobnie jak wszystkie nowo odświeżone MacBooki Apple’a, Magic Keyboard używa klawiszy nożycowych zamiast okropnych klawiszy motylkowych, które nękały przez ostatnie lata użytkowników laptopów Apple, a także poprzedniej Smart Keyboard dla iPada.

Dostępny jest także nowy gładzik, unikalny dla Magic Keyboard, chociaż iFixit może jedynie spekulować, jakie praktyczne różnice przynosi nowy wygląd. Istnieje również wiele zawiasów sprężynowych, które prawdopodobnie pomagają utrzymać całego iPad dzięki „pływającej” konstrukcji, oraz naprawdę imponująca ilość małych magnesów, które utrzymują iPada przymocowanego do klawiatury.

Może Cie zainteresować także:

Będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, zanim iFixit zdoła całkowicie zdemontować magiczną klawiaturę, aby zobaczyć, czy kryją się w niej jakieś inne ciekawe sekrety – chociaż jeśli jest ona podobna do Smart Keyboard, to istnieją nikłe szanse, żeby otworzyć ją bez uszkodzenia konstrukcji.

  • Gładzik klawiatury
  • Klawiatura Magic Keyboard na prześwietleniu
  • Zawiasy
  • Prześwietlone klawisze klawiatury nożycowej

Nowa klawiatura Magic Keyboard to dodatek do iPada Pro 12,9 cala (3. i 4. generacji) oraz iPada Pro 11 cali (1. i 2. generacji). jak zapewnia firma Apple, pisze się na niej wygodniej niż kiedykolwiek, oferuje gładzik istotnie wzbogacający interakcje z ekranem i złącze USB‑C do ładowania iPada, a do tego chroni urządzenie z obu stron. Magic Keyboard ma innowacyjny wspornik, który magnetycznie łączy się z iPadem Pro, efektownie unosząc go nad klawiaturą. Umożliwia także swobodną regulację kąta nachylenia ekranu, pozwalając na jego optymalne ustawienie.

źródło: iFixit via The Verge