Najnowsze doniesienia o iPhonie 12 Pro

Coraz więcej informacji pojawia się w internecie na temat najnowszego iPhone’a 12, którego spodziewamy się jesienią tego roku.

iPhone 12 Pro render

Tym razem YouTuber EverythingApplePro podzielił się informacjami na temat nadchodzącego telefonu iPhone 12. W swoim najnowszym filmie YouTuber twierdzi, że Apple rzeczywiście testuje różne warianty iPhone’a 12 Pro z wyświetlaczem o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Jego źródła twierdzą, że inżynierowie Apple’a jasno stwierdzili, że chcą użyć ekranu 120 Hz, a nie 90 Hz.

Podobno zespół inżynierów napotkał pewne problemy, choć udało im się obejść większość z nich. Apple prawdopodobnie zaoferuje dynamiczne przełączanie częstotliwości odświeżania, aby urządzenie automatycznie przełączało się między 60 Hz a 120 Hz w zależności od oglądanej zawartości. Zostanie to zrobione, aby zoptymalizować żywotność baterii, która w dużej mierze zależy od wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu na wyświetlaczu.

Ponadto inżynierowie Apple najwyraźniej postanowili jeszcze bardziej zwiększyć pojemność baterii. Poprzednie doniesienia wskazywały na 10% wzrost wydajności, ale ma to być jeszcze większy wzrost.

Wewnątrz urządzenia Apple podobno podzieli płytę logiczną iPhone’a 12 Pro na dwie części i przymocuje je taśmą. Nie jest jasne, czym to jest podyktowane i jakie ma przynieść korzyści.

Apple ma również ulepszyć Face ID, aby czujnik działał pod jeszcze większymi kątami. Funkcja otrzyma również algorytm dynamicznego podziału na strefy, dzięki czemu będzie w stanie efektywniej śledzić niektóre szczegóły twarzy. Face ID ma być także przebudowany i przeniesiony, aby zmniejszyć wycięcie. Cała seria iPhone’ów 12 będzie oferowana z bardziej wytrzymałymi ekranami, co wskazuje na nową płaską krawędź, która ma zwiększyć trwałość urządzenia. Rzekomy wyciek potwierdza również, że Apple wypuści iPhone’a 12 Pro w nowym kolorze granatowym i zastąpi go opcją koloru północnej zieleni.

Plotka głosiła, że ​​Apple może użyć czujnika aparatu 64 MP w serii iPhone’a 12 Pro. Tak się jednak nie stanie, ponieważ inżynierowie firmy nie byli zadowoleni z wydajności autofokusa. Tak więc iPhone nadal będzie posiadał czujnik 12 MP, choć tym razem będzie większy. Apple chce poprawić wydajność autofokusa, a przy słabym świetle zrobi to czujnik LiDAR. Firma pracuje również nad znacznymi usprawnieniami w słabym oświetleniu, poprawiając EIS dla trybu nocnego, ulepszone nagrywanie wideo w zwolnionym tempie w słabym świetle oraz ulepszoną astrofotografię i tryb nocny.

https://youtu.be/PKABFtXUaRY

Czujnik LiDAR zostanie również wykorzystany do ulepszenia trybu portretowego, a Apple najwyraźniej pracuje nad wykorzystaniem go do oferowania nagrywania wideo w trybie portretowym, chociaż ta funkcja może pojawić się po uruchomieniu za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania. Funkcja Audio Zoom zostanie również ulepszona wraz ze Smart HDR dla lepszej redukcji szumów. Teleobiektyw zostanie ulepszony, aby oferował 3-krotny zoom optyczny i uzyska obsługę trybu nocnego. Ultraszerokokątny aparat nie dostanie żadnych zmian i nie zyska także wsparcia dla trybu nocnego. Seria iPhone’a 12 Pro z pewnością będzie znaczącym ulepszeniem w porównaniu do obecnej generacji iPhone’a 11.

źródło: EverythingApplePro via iPhoneHacks