CD Projekt zapowiada specjalne wydarzenie „Night City Wire”

Jeżeli nie możesz się doczekać na grę „Cyberpunk 2077”, to może zrekompensuje Ci ten czas specjalne wydarzenie ”Night City Wire”, które odbędzie się w czerwcu.

Night City Wire (Cyberpunk 2077) – 11 czerwca 2020

Po długim oczekiwaniu i miesiącach milczenia, machina marketingowa gry Cyberpunk 2077 wreszcie wybudziła się z zimowego snu. W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się zaledwie kilka artykułów dotyczących gry Cyberpunk, a teraz deweloper CD Projekt Red zapowiedział na przyszły miesiąc tajemnicze wydarzenie „Night City Wire” (Night City to fikcyjne miasto w grze Cyberpunk 2077). Streaming z tej imprezy będzie odbywał się na żywo 11 czerwca 2020 roku, czyli mniej więcej w tym samym dniu, w którym normalnie rozpoczyna się E3 2020.

Ogłoszenie o wydarzeniu pochodzi z krótkiego tweeta opublikowanego na oficjalnym koncie @CyberpunkGame na Twitterze, które zawierało grafikę Night City Wire oraz wiadomość z zaleceniem „Bądź gotów!”. Tweetowi towarzyszył emotikon telewizora, który prawdopodobnie nawiązuje do transmisji online na żywo. Biorąc pod uwagę nazwę tego wydarzenia, nie zdziwiłbym się, gdyby CD Projekt Red chciało pokazać coś w formie pseudo wiadomości, ale to tylko spekulacje.

W każdym razie nie jest jasne, co CD Projekt Red zamierza ujawnić podczas Night City Wire, a firma nie wydaje się zbytnio zainteresowana rozwiewaniem tej tajemnicy. Możliwe, że wtedy zobaczymy oficjalny zwiastun gry.

Wielu fanów ma nadzieję, że CD Projekt Red zaprezentuje nową sekcję Night City. Do tej pory pokazano nam 48-minutowe spojrzenie na Watson, zniszczoną dzielnicę zawierającą „unikalną mieszankę” kultur azjatyckich oraz znacznie krótsze 15-minutowe spojrzenie na Pacificę, jeszcze bardziej zaniedbaną ( i przestępcza) dzielnicę, która kiedyś miała być plażowym rajem.

Pozostały jeszcze cztery dzielnice, które CD Projekt Red może pokazać (Heywood, Santo Domingo, City Center i Westbrook), każda charakteryzuje się bowiem własną wyjątkową estetyką. Osobiście mam nadzieję, że pokażą City Center (najlepiej w nocy) – jest to jedna z dzielnic, będąca kwintesencją Cyberpunka, z wysokimi drapaczami chmur i mnóstwem neonowych reklam.

Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o Cyberpunk 2077, jest to kolejna duża gra RPG AAA od twórców Wiedźmina 3. Otwarty świat pozwoli graczom stworzyć niestandardowego bohatera i eksplorować wirtualne miasto – największe jakie kiedykolwiek mieliśmy okazję widzieć w nowoczesnej grze wideo.

Nacisk zostanie położony na historię i wybory, a także znacznie ulepszone elementy RPG (w porównaniu do Wiedźmina 3, który był pod tym względem oklepany). Nie zabraknie oczywiście cybernetycznych gadżetów nawiązujących do uniwersum Cyberpunka.

Night City w grze Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 jest już dostępny w przedsprzedaży na wybrane platformy (Steam, Xbox One, PS4) w cenie od 199 do 169 zł w wersji cyfrowej. Istnieje również znacznie droższe wydanie kolekcjonerskie o wartości, ale w tej chwili jest wyprzedane z większości sklepów internetowych.

źródło: Cyberpunk