Moxie to imponujący technicznie robot od byłego CTO firmy iRobot

Jesteś gotowy na robota, który ma uczucia, i nie boi się wyrażać emocji za pomocą mowy ciała i mimiki twarzy? Moxie trafi do pierwszych domów już jesienią!

Robot Moxie od Embodied, Inc.

Założona w Los Angeles na początku 2016 roku przez profesor robotyki USC Maję Matarić i byłego dyrektora technicznego iRobot Paolo Pirjaniana, Embodied jest najnowszą obiecująca firmą w branży robotycznej. Startup ma wsparcie Intel Capital, Toyota AI Ventures, Amazon Alexa Fund, Sony Innovation Fund, JAZZ Venture Partners, Calibrate Ventures, Osage University Partners i Grishin Robotics. Firma została wsparta także przez pracowników Pixara i Jima Hensona, aby stworzyć prawdziwą robotyczną postać. Na pierwszy rzut oka wyniki są imponujące.

Do dzisiaj Roomba pozostaje jednym z najpopularniejszych sprzątających robotów domowych. Był to wyczyn firmy iRobot osiągnięty po około dziesięciu latach rzucania pomysłami na ścianę, ostatecznie osiągając sukces dzięki połączeniu prostoty skierowanej na zewnątrz i wyrafinowanego mechanizmu pod maską.

To, że inne roboty nie osiągnęły takiej jakości nie jest spowodowane brakiem prób. Rynek jest pełny jest obiecujących i głośnych urządzeń – godne uwagi sprzątające roboty w historii to między innymi Anki i Jibo. Niestety oba projekty były ostatecznie nie były w stanie się utrzymać.

Sprawdź również:

Nowa firma Pirjaniana opublikowała serię filmów z udziałem Moxie, przedstawiających niezwykle ekspresyjny wyraz twarzy w połączeniu z animatronicznymi ruchami ciała. Biorąc pod uwagę nacisk na edukację i rozwój dzieci, firma Embodied zatrudniła również pomoc neuronaukowców i specjalistów ds. rozwoju dzieci, aby opracować produkt, który ma już niebawem wejść w fazę beta.

Jesteśmy w przełomowym momencie, wejścia w interakcje z technologią – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny firmy Pirjanian. W Embodied ponownie zastanawiamy się i odkrywamy, w jaki sposób może wyglądać interakcja człowiek-maszyna poza prostymi komendami werbalnymi, aby umożliwić następną generację komputerów i zasilić nową klasę maszyn zdolnych do płynnej interakcji społecznej. Moxie to nowy typ robota, który ma zdolność rozumienia i wyrażania emocji za pomocą emocjonalnej mowy, wiarygodnej mimiki i mowy ciała, wykorzystując psychologię człowieka i neurologię, aby tworzyć głębsze więzi.

Robot Moxie co tydzień koncentruje się na innym temacie, w tym na życzliwości, przyjaźni, empatii i szacunku, z czasem personalizując kolejne treści.

Moxie wydaje się być bardzo imponującym podejściem do tej kategorii, choć wciąż są to bardzo wczesne etapy. Wraz z wszystkimi trudnościami związanymi z uruchomieniem robota domowego, cena urządzenia jest wygórowana i wynosi około 1499 USD (ok. 6300 zł bez cła i podatków).

  • Dziecięcy robot Moxie od Embodied, Inc.
  • Zielony robot Moxie (z przodu)

Jeśli nie obawiasz się ryzyka związanego z przyjęciem robota pod swój dach, rezerwacje są już otwarte, a Moxie zacznie swoja podróż do domów właścicieli już tej jesieni!

źródło: Apple