Polska wersja narzędzia do diagnozowania COVID‑19 na stronach Apple’a

Firma Apple udostępniła polską wersję swojej strony narzędziem do diagnozowania COVID-19 – dodano także nowe zaktualizowane informacje.

Polskojęzyczna wersja do diagnozowania COVID-19 od Apple'a

W marcu tego roku Apple udostępniło aplikację mobilną oraz specjalną stronę internetową dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, dzięki której mogli dowiedzieć się więcej na temat COVID-19 (choroby wywoływanej przez koronawirusa). Na stronie można także wypełnić anonimową ankietę internetową, pozwalającą na wstępne diagnozowanie choroby. Pojawiły się także nowe funkcje i informacje, a teraz także polskojęzyczna wersja całej sekcji.

Dzięki narzędziu do diagnozowania COVID-19 Apple’a można poznać kolejne kroki dotyczące postępowania w przypadku niepokojących objawów. Ankieta pozwala także określić prawdopodobieństwo zarażenia, aby zapewnić odpowiednią opiekę i informacje potrzebującym.

Apple sukcesywnie dodaje nowe informacje w tym związane z odpowiednim nawadnianiem organizmu, dbaniem o zapewnienie odpowiedniej ilości snu a także kondycję fizyczną i psychiczną. Firma podpowiada także jak robić bezpiecznie zakupy.

W sekcji Co możesz zrobić możemy dowiedzieć się między innymi o tym jak skutecznie myć ręce, jak zachowywać dystans fizyczny i izolować się od innych, jak monitorować obławy, jak czyścić i dezynfekować powierzchnie różnych przedmiotów, jak uszyć i prawidłowo nosić materiałową maseczkę ochronną.

Polskojęzyczne sekcje o COVID-19 na stronach Apple'a

Sprawdź również:

W najnowszej wersji pojawiły się informacje na temat nowych objawów choroby COVID-19, które obejmują dreszcze, drgawki, bóle mięśni, głowy i gardła oraz utrata węchu i/ lub smaku.

Informacja, jak nosić materiałową maseczkę ochronną w związku z COVID-19 (Apple Polska)

Polskojęzyczna wersja strony dostępna jest pod tym samym adresem URL, co wersja anglojęzyczna: www.apple.com/covid19.

Apple i Google opracowują także własne API, które ma pomóc rządom i służbom zdrowia na świecie w monitorowaniu kontaktów, aby szybciej identyfikować potencjalne zarażenia koronawirusem.

źródło: Apple Polska