Powstanie gra mobilna z Robertem Lewandowskim

Gra na podstawie serialu animowanego „Kosmiczny wykop”, który pojawi się już jesienią na TVN, zostanie stworzona przez Mousetrap Games.

Serial animowany TVN – „Kosmiczny wykop” (2020)

Orange Studio Animacji, producent serialu animowanego „Kosmiczny wykop” podpisał podstawowe założenia do umowy (tzw. term sheet) z wrocławskim studiem Mousetrap Games na stworzenie gry w oparciu o licencję produkcji, w której główną rolę gra postać wzorowana na piłkarzu Robercie Lewandowskim.

Kosmiczny wykop to serial animowany dla dzieci w wieku 6-12 lat, którego premiera na antenie TVN, Siódemki i Player zaplanowana jest na wrzesień br. Fabuła animacji opiera się na przygodach drużyny skompletowanej przez Roberta Lewandowskiego spośród bardzo nietypowych zawodników z całego świata. Kapitan zabiera swoją drużynę… na planetę Spaceball, kosmiczną mekkę futbolu, gdzie odbywa się Galaktyczna Liga.

Kreskówka opowiadać będzie o kulisach najpopularniejszego na świecie sportu, ale przede wszystkim o uniwersalnych wartościach, takich jak: przyjaźń, lojalność, tolerancja, empatia. Pierwsza seria obejmuje 26 odcinków.

W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć sukces komercyjny potrzebujemy być obecni z produkcją „Kosmiczny wykop” w codzienności widzów. Wiele dzieci ma swój smartfon, lub dostęp do tabletu rodziców, więc gra mobilna jest na to wspaniałym sposobem —mówi Paweł Pewny, producent serialu. —Wybraliśmy studio Mousetrap Games ze względu na doświadczenie w tworzeniu gier na podstawie licencji serialu animowanego, dużą elastyczność i dbałość o detale w grafice.

Jednymi z pierwszych recenzentów i testerów gry będzie prawdopodobnie społeczność Mousetrap Games tworzona przez inwestorów, którzy włączyli się w akcję crowdfundingową na www.zainwestujwgry.pl zorganizowaną przez spółkę Premium Fund, do której należy MTG.

Obejrzyj zwiastun serialu „Kosmiczny wykop”:

Produkcja gry opartej na wizerunku postaci z kreskowki gdzie głównym bohaterem jest Robert Lewandowski to świetna przygoda dla naszych game designerów, ale również duże wyzwanie i odpowiedzialność, bo dzieci są bardzo przywiązane do postaci swojego bohatera —mówi Edward Mężyk, prezes Mousetrap Games. —Na tym etapie mogę zdradzić tylko to, że wspólnie z producentami serialu zdecydowaliśmy się na grę karcianą. Wierzę, że taktyczna rozgrywka odda ducha piłkarskiego meczu i pozwoli graczowi poczuć się niczym prawdziwy trener galaktycznej drużyny piłkarskiej. Gracze będą mogli kolekcjonować karty piłkarzy o unikalnych zdolnościach, aby następnie wymyślać niebanalne strategie. Liczba możliwości jest niemal nieskończona – dodaje Mężyk.

Term sheet ma uregulować zasady dalszej współpracy prowadzącej do zawarcia Umowy, na mocy której Orange Studio Animacji udzieli Mousetrap Games prawa do stworzenia i wydania jednej gry w zamian za wynagrodzenie obliczone jako ustalona część zysków pochodzących z komercjalizacji gry.

Dla uniknięcia wątpliwości: założenia opisane w term sheet nie stanowią jakiejkolwiek wiążącej umowy, w tym umowy przedwstępnej oraz nie stanowią oferty zawarcia wiążącej umowy.

Zadaniem MTG będzie produkcja, promocja oraz dystrybucja Gry. Zadaniem Orange będzie przede wszystkim stworzenie dwóch sezonów serialu „Kosmiczny wykop”, dołożenie starań mających na celu zapewnienie najszerszej możliwej emisji tego serialu na świecie. Mousetrap Games zobowiąże się w umowie do tego, że gra będzie gotowa do soft launchu jeszcze w tym roku.

źródło: informacja prasowa