Jakiej muzyki słuchają gamerzy na Spotify? (2020)

Sprawdź, co gamerom w duszy gra – Spotify prezentuje zestawienie muzycznych trendów na popularnych konsolach!

Niezależnie od tego czy gracze odkrywają nowe światy, walczą z przestępczością, czy stawiają czoła super złoczyńcom, zawsze mogą odtwarzać muzykę w tle. W ciągu ostatnich tygodni, Spotify zanotował 41-procentowy wzrost popularności playlist dedykowanych gamingowi. Co więcej dane Spotify wskazują, że utwory są coraz częściej odtwarzane na konsolach do gier. Poznaj najpopularniejszych wykonawców i utwory pośród gamerów.

Na pierwszym miejscu zestawienia najpopularniejszych piosenek znalazł utwór się Billie Eilish „ilomilo” zainspirowany i nazwany na cześć gry komputerowej o tej samej nazwie. Z kolei na podium najpopularniejszych artystów pojawili się Lil Uzi VertJuice WRLDXXXTENTACIONBad Bunny i Roddy Ricch, z którego najnowszym albumem, zatytułowanym „Please Excuse Me for Being Antisocial”, obecnie niemal każdy z nas może łatwo się utożsamić.

Jednym z najbardziej zaskakujących odkryć jest wzrost popularności streamingu we wczesnych godzinach porannych, pomiędzy 6.00 a 9.00 rano. Może się wydawać, że to nie najlepszy moment, by włączać konsolę do gier, jednak dane wskazują, że jest inaczej. W końcu dzień można zacząć na różne sposoby – także od uruchomienia ulubionej gry czy muzyki.

Może Cię zainteresować także:

Poznaj najciekawsze statystyki dotyczące słuchalności muzyki odtwarzanej na konsolach do gier:

  • Wzrost popularności playlist gamingowych o 41 proc.
  • Zmiana czasu korzystania z konsoli do gier wideo – wzrost słuchalności Spotify o 18 proc. we wczesnych godzinach porannych (6:00 – 9:00) i o 10 proc. przed południem (9:00 – 12:00). 
  • Lil Uzi Vert i Billie Eilish najpopularniejszymi artystami słuchanymi na konsolach 
  • Dwoma najpopularniejszymi utworami były kolejno Roddy Ricch – „The Box” oraz Lil Mosey – „Blueberry Faygo”.

Badanie słuchalności na Spotify zostało przeprowadzone w okresie od 16 marca do 12 kwietnia 2020 roku.

Infografika: Czego gamerzy słuchają na Spotify? (kwiecień 2020 r.)

Infografika: Czego gamerzy słuchają na Spotify? (kwiecień 2020 r.)

Posłuchaj ulubionych utworów gamerów na poniższych playlistach:

źródło: Spotify