Serial komórkowy „Państwo z kartonu” od 26 kwietnia!

„Państwo z kartonu” to pierwszy serial komórkowy z udziałem Roberta Górskiego i Moniki Sobień-Górskiej, który startuje w niedzielę 26 kwietnia!

Serial komórkowy „Państwo z kartonu”

Pierwszy odcinek serialu nakręconego smartfonem w czasach pandemii koronawirusa pod tytułem Państwo z kartonu zostanie wyemitowany tylko na antenie Telewizji WP oraz na wideo.wp.pl w niedzielę 26 kwietnia 2020 roku o godzinie 21.50. Natomiast w każdy czwartek na YouTubie będą ukazywały się kolejne odcinki.

Państwo z kartonu to nowy serial Roberta Górskiego (Ucho Prezesa) i jego żony Moniki Sobień-Górskiej, który został nakręcony za pomocą smartfona w czasie izolacji przed koronawirusem. Autorzy tej produkcji twierdzą, że ta produkcja ma ociepli wizerunek zwykłych ludzi, którzy musieli zmierzyć się z nową sytuacją.

Scenariusz inspirowany był życiem Polaków (kto wie, czy nie twórców) w tym trudnym czasie. Historia opowiada o życiu przeciętnego małżeństwa, które musi ze sobą wytrzymać i radzić sobie podczas narodowej kwarantanny. Serial został w całości nakręcony smartfonem, a pierwszy sezon liczy aż 12 odcinków!

Przeczytaj także:

W oficjalnym opisie serialu „Państwo z kartonu” czytamy:

Ukryci w izolacji małżonkowie z rocznym dzieckiem muszą sprostać nie tylko zagrożeniu epidemią, ale też zwykłym plagom: szerszeni, oglądania wszystkich seriali na Netfliksie, braku prądu, nadmiaru ryżu, unikania seksu przez jedną ze stron czy propagandy rządu.

„Państwo z kartonu” to prawdopodobnie pierwszy na świecie serial w całości nakręcony komórką. A właściwie kalkulatorem. Reżyserem jest statyw od lornetki, znaleziony w piwnicy. Serial, w odróżnieniu od „Ucha Prezesa”, ociepla wizerunek zwykłych ludzi. Oglądajcie – zobaczycie, że nie tylko Wy tak macie.

Obejrzyj zwiastun serialu:

Jak można się domyśleć produkcja jest znacznie skromniejsza niż „Ucho prezesa” i bardziej kameralna. Jak mówi Górski „dowiemy się, jak nie zwariować lub robić wszystko w sposób kontrolowany, jak uratować człowieczeństwo i resztkę oszczędności.”

Format serialu i jego realizacja są nieszablonowy, ponieważ mamy też wyjątkowe czasy. Został on w całości zrealizowany przez małżeństwo Roberta i Monikę Górskich. Nie ma kamer, mikrofonów, charakteryzacji i profesjonalnego oświetlenia, ale po zwiastunie widać, że wyszło im nawet nieźle!

Zobacz oficjalną stronę serialu zkartonu.pl, która obecnie kieruje na profil Roberta Górskiego na YouTubie.

źródło: YouTube, naEkranie