Telegram ma już 400 mln aktywnych użytkowników!

Dzisiejsza aktualizacja Telegrama podkreśla to, że komunikator ma już 400 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, a wśród nowości lepszy wybór załączników, nowe funkcje quizów i ulepszone zarządzanie naklejkami.

Telegram ma już 400 mln aktywnych użytkowników miesięcznie

Podczas globalnej pandemii koronawirusa Telegram osiągnął kolejny kamień milowy – 400 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, w porównaniu do 300 milionów rok temu. Aby uczcić tę okazję, firma wprowadziła aktualizację do wersji aplikacji Telegram, w której przeprojektowano menu dodawania załączników, ulepszony tryb quizu i katalog naklejek. Telegram chce również stworzyć bazę quizów edukacyjnych i przekaże 400 000 euro do podziału osobom, które przyczynią się do osiągnięcia tego celu.

Zmianą, którą większość osób prawdopodobnie zauważy jako pierwszą, jest ulepszone menu załączników. Zamiast przechodzić do pełnoekranowego interfejsu po wybraniu opcji innej niż Galeria, wszystkie pięć pozycji menu jest teraz rozwijana. Po rozwinięciu płynnie przechodzimy do zwykłego widoku pełnoekranowego z górnym paskiem.

Telegram ostrzega, że ​​błąd w Mapach Google’a może wpływać na wygląd nowego interfejsu u niektórych osób, ale Google pracuje nad poprawką. Ponadto narzędzie wybotu naklejek ma teraz przycisk plus w lewym górnym rogu, który pozwala wyszukiwać i dodawać ulubione pakiety naklejek z kolekcji ponad 20 000 naklejek.

W styczniu firma Telegram dodała quizy do swojej funkcji ankietowej, a ponieważ dzieci w wieku szkolnym siedzą teraz w domach, firma postanowiła ulepszyć ten obszar aplikacji o więcej funkcji edukacyjnych. @QuizBot pozwala dodawać wyjaśnienia, gdy użytkownicy odpowiadają na pytania, aby dać im możliwość uczyć się na błędach. Jest też licznik czasu, który utrudnia oszukiwanie.

Dla wszystkich zainteresowanych tworzeniem quizów edukacyjnych firma zorganizowała konkurs na oryginalne testy edukacyjne z dowolnej dziedziny i w dowolnym języku. Rozdysponowane zostanie 400 000 euro wśród uczestników – na podstawie popularności i jakości ich zgłoszeń. Dalsze szczegóły zostaną opublikowane na kanale @contest.

Wykres - 400 mln użytkowników Telegrama

Pełna lista nowości w najnowszej wersji aplikacji Telegram

400 mln użytkowników, 20 tys. naklejek, Quizy 2.0 oraz 400 tys. euro dla twórców najlepszych quizów!

  • W pełni przeprojektowane menu załączników z animowanymi ikonami.
  • Ponad 20 000 naklejek od profesjonalnych artystów jest teraz dostępnych w zaktualizowanym panelu naklejek.
  • Dodano wyjaśnienia i liczniki czasu dla pytań w quizach.
  • Aż 400 000 € w konkursie na testy edukacyjne. Użyj @QuizBot, aby utworzyć quiz edukacyjny i wziąć udział w konkursie.

Podczas gdy 400 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie jest z pewnością imponującą liczbą i wynikiem ciągłego wzrostu, blednie w porównaniu z 2 mld aktywnych użytkowników WhatsApp dziennie. Niemniej nadal jest godne pochwały, że aplikacji udaje się znaleźć niszę na rynku komunikatorów mobilnych. Niezależność Telegramu od jednego telefonu i szybkie cykle rozwoju, które regularnie przynoszą innowacyjne funkcje, mogą odegrać swoją rolę.

W tym roku Telegram wreszcie w końcu wprowadzi bezpieczne połączenia wideo (prawdopodobnie w pełni zaszyfrowane).

Możesz pobrać Telegram ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

[źródło: Android Police via Telegram Blog]