Total Commander 3.0 trafił do sklepu Google Play

Kultowy menedżer plików Total Commander w wersji 3.0 z obsługą biometrycznego odblokowywania jest już dostępny na Androida.

Total Commander 3.0 - aplikacja mobilna na Androida

Total Commander (lub Windows Commander w latach 90.) jest jednym z najbardziej znanych ortodoksyjnych menedżerów plików. W 2012 roku po raz pierwszy trafił na Androida, a wersja 2.0 pojawiła się wkrótce potem w tym samym roku i oprócz aktualizacji wizualnej, aby lepiej pasowała do Holo i Material Design, podstawowy interfejs pozostał niezmieniony do dziś. Wersja Total Commandera 3.0, która była w wersji beta od 2018 roku, nie zmienia tego, ale przynajmniej zawiera mnóstwo nowych funkcji w porównaniu do Total Commandera 2.91.

Przede wszystkim Total Commander 3.0 zawiera pełne wsparcie dla Androida 10 oraz nowego API do odblokowywania twarzą i odciskiem palca. Aplikacja jest teraz w stanie zapisywać i instalować podzielone pliki APK i znacznie rozszerza liczbę skompresowanych formatów plików, z którymi może współpracować – oprócz archiwów zip i rar, teraz jest zgodny także z rar5, 7z, tar, gz, z, bz2, arj, lzh, iso , img i cab.

Użytkownicy korzystający z zewnętrznych klawiatur będą zadowoleni z obsługi skrótów, zostały także ulepszone powiadomienia odtwarzacza multimedialnego. Pomimo, że można ręcznie przełączać się między trybem ciemnym i jasnym (oprócz całej sekcji tematycznej w ustawieniach), aplikacja nie obsługuje jeszcze systemowego trybu ciemnego dla Androida 10.

Sprawdź pełną listę zmian, aby zobaczyć wszystkie drobne dodatki i poprawki!

Nowości w aplikacji mobilnej Total Commander 3.0

 • obsługa plików rar5, 7z, tar, gz, z, bz2, arj, lzh, iso, img, cab oraz dotychczasowych zip i rar,
 • narzędzie wielokrotnej zmiany nazwy: aby z niego skorzystać, wybierz co najmniej jeden plik lub folder,
 • porównaj według zawartości (poprzez menu kontekstowe): wybierz dokładnie 2 pliki,
 • tworzenie kopii zapasowej i łączenie podzielonych plików APK,
 • „Otwórz za pomocą” pozwala teraz wybrać pomiędzy plikiem: a zawartością: parametry adresu URL w Androidzie 10,
 • definiowanie wewnętrznych powiązań dla menu kontekstowego „Odtwórz (pierwszy plan)”, np. można ustawić odtwarzacz do przesyłania strumieniowego z wtyczek,
 • skróty klawiszowe Ctrl+C, Ctrl+X, Ctrl+V (kopiowanie, wycinanie, wklejanie ze schowka) oraz Ctrl+R (ponowne czytanie) dla użytkowników z klawiaturą zewnętrzną,
 • pasek przycisków: nowe parametry akcja: kategoria: obsługiwane, aby jawnie ustawić akcję i jedną lub więcej kategorii,
 • odtwarzacz multimediów: pokaż bieżącą ścieżkę i łączną liczbę ścieżek pod ikoną w powiadomieniu z góry,
 • hasło główne: możliwość wyboru między nową (BiometricPrompt) a starą (FingerprintManager) funkcją odcisków palców,
 • obsługa symboli wieloznacznych na liście ignorowanych, np. *~ lub nazwa*.*,
 • używanie listy ignorowanych również do folderów wirtualnych, takich jak ///_SD-Card,
 • funkcja wyszukiwania: dodano opcję „Starsze niż”
 • wsparcie dla Androida 10.

Zaletą Total Commandera w porównaniu z innymi rozwiązaniami jest kompatybilność ze starszymi wersjami Androida. Działa na wersjach Androida starszych niż 2.2 Froyo, wydanych po raz pierwszy w 2011 roku.

Jest również całkowicie darmowy. Starzejący się interfejs z nieznakowanymi, niestandardowymi ikonami nie jest jednak zbyt intuicyjny, a nawet funkcje takie jak integracja z chmurą, połączenia FTP i obsługa ZIP nie są już do niego dołączne.

Ale gdy zanurzysz się głębiej, znajdziesz wiele potężnych rozszerzeń i funkcji, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Ktoś, kto nigdy wcześniej nie korzystał z ortodoksyjnych eksploratorów plików, może lepiej zacząć od prostszej aplikacji, takiej jak Solid Explorer – Total Commander jest zdecydowanie potężnym narzędziem dla zaawansowanych użytkowników i entuzjastów.

Już teraz możesz pobrać aplikację mobilną Total Commander 3.0 ze sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

[źródło: Android Police via Total Commander for Android]