E-hulajnogi Lime wracają do Warszawy

Lime wznawia działalność w Warszawie po tym, jak polski rząd rozpoczął znoszenie restrykcji związanych z COVID-19.

E-hulajnogi Lime wracają na ulice Warszawy

Od dziś firma uruchomi flotę i zaoferuje alternatywny środek mobilności osobom poruszającym się po mieście – po przerwie w szczycie kryzysu COVID-19 początkowa flota e-hulajnóg Lime będzie dostępna w Warszawie od 22 kwietnia, ponieważ rząd rozpoczął znoszenie restrykcji. Lime zaoferuje bezpłatne przejazdy pracownikom służby zdrowia i funkcjonariuszom organów ścigania, a także da możliwość wypróbowania hulajnóg wszystkim nowym użytkownikom z kodem promocyjnym BEZPIECZNYTRANSPORT. Lime zobowiązuje się także do zwiększenia higieny i bezpieczeństwa, aby chronić użytkowników i pracowników.

W połowie marca dostawca e-hulajnóg zebrał całą flotę w Polsce, a także w innych miastach Europy i w Ameryce Północnej, tymczasowo wstrzymując usługę. Warszawa jest jednym z pierwszych miast na świecie, gdzie operacje zaczynają się od nowa. Inne globalne miasta Lime będą podążać stopniowo.

Ponadto Lime zaoferuje bezpłatne 30-minutowe przejazdy pracownikom służby zdrowia i funkcjonariuszom organów ścigania, którzy mogą uzyskać bezpłatne vouchery, wysyłając na adres pomoc@li.me zdjęcie identyfikatora pracownika lub inną dokumentację potwierdzającą status pracownika w służbie zdrowia, bezpieczeństwa publicznego lub organów ścigania.

Mikromobilność odgrywa kluczową rolę w płynnym przemieszczaniu się ludzi po miastach, a jako indywidualna forma transportu hulajnogi mogą pomóc wypełnić integralną lukę transportową w tym ważnym czasie. Z tej okazji Lime udostępnia nowym użytkownikom aplikacji w Warszawie kod na darmowy przejazd do 10 złotych (14 minut). Aby skorzystać z oferty, wystarczy wpisać w aplikacji w sekcji “Portfel-> Kupony promocyjne” kod o treści: BEZPIECZNYTRANSPORT, który można wykorzystać do końca maja.

Bezpieczeństwo użytkowników i personelu Lime jest najwyższym priorytetem i zostaną wprowadzone następujące nowe środki

Środki higieny są wzmocnione

Mimo że ryzyko zakażenia COVID-19 jest bardzo niskie w przypadku przedmiotów i powierzchni, Lime zintensyfikowało wszelkie środki higieny, aby chronić zarówno użytkowników, jak i personel. Ulepszono metody czyszczenia i zwiększono częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji e-hulajnóg. Czyszczone są wszystkie części hulajnóg, które są dotykane przez ludzi i używane sa do tego celu tylko produkty zalecane przez sanepid. 

Kampania edukacyjna dla użytkowników

Lime zapewni przypomnienia w aplikacji o naszych najlepszych praktykach w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, w tym:

  • Zachowaj ostrożność – sprawdź hulajnogę, aby upewnić się, że koła, hamulce, światła i rama są w dobrym stanie. Samouczek można znaleźć na stronie: safety.li.me.
  • Ręce – umyj ręce lub użyj zdezynfekuj preparatem, który w co najmniej 60% jest na bazie alkoholu, kiedy dotrzesz do miejsca docelowego. Noś rękawiczki, kiedy możesz.
  • Jeździj samodzielnie – dla bezpieczeństwa i dystansu społecznego; utrzymaj odległość co najmniej 2 metrów od innych.
  • Zidentyfikuj najbezpieczniejszy sposób poruszania się, uważaj na pieszych i inne pojazdy oraz miej na uwadze sygnalizację świetlną i znaki drogowe.
  • Czujność – bądź czujny na swoje otoczenie oraz potencjalne zagrożenia na drodze.

[źródło: LIME]