Zoom 5.0 z ulepszeniami związanymi z bezpieczeństwem

W najnowszym uaktualnieniu, twórcy aplikacji Zoom 5.0 położyli największy nacisk na prywatność i bezpieczeństwo, udostępniając aż 9 nowych funkcji.

Zoom 5.0

Zoom ogłosił dziś aktualizację aplikacji Zoom 5.0 z bardziej zaawansowanym szyfrowaniem i nowymi funkcjami bezpieczeństwa. Zwiększono bezpieczeństwo i prywatność komunikatora, dzięki dodaniu dziewięciu nowych funkcji! Po tym jak koronawirus zmusił większość osób do pozostania w domu, Zoom przeszedł z umiarkowanie udanej aplikacji do wideokonferencji biznesowych w jedną z najpopularniejszych aplikacji komercyjnych na wszystkich platformach.

Niespodziewana sytuacja okazała się świetną wiadomością dla firmy, niestety popularność przyczyniła się do tego, że Zoom stał się celem hakerów, ujawniając szereg luk w zabezpieczeniach i prywatności.

Znane problemy obejmowały wysyłanie danych do Facebooka, fałszywe twierdzenie o stosowaniu szyfrowania typu end-to-end, podatności, które mogłyby pozwolić lokalnym hakerom uzyskać dostęp do roota oraz łatwe do identyfikacji identyfikatory spotkań i słabe szyfrowanie. To spowodowało powszechne zakazy korzystania z platformy przez rządy i przedsiębiorstwa.

W nowym wpisie na blogu firma przedstawiła zabezpieczenia, które dodała do najnowszego uaktualnienia aplikacji:

  1. 256-bitowe szyfrowanie AES GCM: Zoom ma teraz 256-bitowy standard szyfrowania AES GCM, który zapewnia lepszą ochronę przesyłanych danych spotkania. Zapewnia to poufność i integralność danych dotyczących spotkań przez Zooma. Zoom 5.0, który ma zostać wydany w ciągu tygodnia, obsługuje szyfrowanie GCM, ale ten standard zacznie obowiązywać po włączeniu wszystkich kont w GCM. Włączenie kont na nowy system odbędzie się 30 maja.
  2. Ikona bezpieczeństwa: funkcje bezpieczeństwa Zoom, które były wcześniej dostępne w menu spotkania, są teraz zgrupowane i można je znaleźć klikając ikonę Bezpieczeństwo na pasku menu spotkania w interfejsie gospodarza.
  1. Solidne sterowanie hostem: organizatorzy będą mogli „zgłosić użytkownika”, mogą również wyłączyć możliwość zmiany nazwy przez uczestników. W przypadku klientów edukacyjnych udostępnianie ekranu jest teraz domyślnie ustawione tylko na hoście.
  2. Domyślnie włączona poczekalnia: poczekalnia, to istniejąca funkcja, która pozwala gospodarzowi zatrzymać uczestników w indywidualnych wirtualnych poczekalniach przed dopuszczeniem ich na spotkanie, jest teraz domyślnie włączona dla kont edukacyjnych, Basic i pojedynczych licencji Pro. Wszyscy gospodarze mogą teraz także włączać poczekalnię, gdy ich spotkanie jest już w toku.
  1. Złożoność i domyślność hasła spotkania: hasła spotkania, istniejąca funkcja Zoom, są teraz domyślnie włączone dla większości klientów, w tym wszystkich klientów Basic, pojedynczej licencji Pro i klientów K-12. W przypadku kont administrowanych, administratorzy kont mają teraz możliwość definiowania złożoności haseł (takich jak wymagania dotyczące długości, znaków alfanumerycznych i znaków specjalnych). Ponadto administratorzy Zoom Phone mogą teraz regulować długość kodu PIN wymaganego do uzyskania dostępu do poczty głosowej.
  2. Hasła nagrywania w chmurze: Hasła są teraz domyślnie ustawione dla wszystkich osób uzyskujących dostęp do nagrań w chmurze oprócz hosta spotkania i wymagają złożonego hasła.
  3. Bezpieczne udostępnianie kontaktów na kontach: Zoom 5.0 będzie obsługiwał nową strukturę danych dla większych organizacji, umożliwiając im łączenie kontaktów na wielu kontach, aby ludzie mogli łatwo i bezpiecznie wyszukiwać i znajdować spotkania, czat i kontakty telefoniczne.
  4. Udoskonalenie pulpitu nawigacyjnego: administratorzy planów biznesowych i edukacyjnych mogą zobaczyć, w jaki sposób ich spotkania łączą się z centrami danych Zoom w ich Pulpicie nawigacyjnym Zoom. Obejmuje to wszelkie centra danych podłączone do serwerów HTTP Tunnel, a także złącza i bramki do sal konferencyjnych Zoom.
  5. Dodatkowo: użytkownicy mogą teraz zdecydować, aby powiadomienia Zoom Chat nie wyświetlały fragmentu czatu; nowe spotkania niebędące PMI mają teraz 11-cyfrowe identyfikatory dla dodatkowej złożoności; a podczas spotkania identyfikator spotkania i opcja zaproszenia zostały przeniesione z głównego interfejsu Zoom do menu Uczestnicy, co utrudnia przypadkowemu udostępnieniu identyfikatora spotkania.

Aplikację ZOOM Cloud Meetings możesz pobrać na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

[źródło: Zoom Blog]