Ta strona sama się usuwa, jeśli ludzie przestają na niej pisać

Przedziwna strona internetowa ThisWebsiteWillSelfdestruct (dot) com ulega autodestrukcji jeśli po określonym czasie ludzie przestaną na niej pisać wiadomości.

ThisWebsiteWillSelfdestruct (dot) com

Internet jest zaśmiecony przeróżnymi stronami zombie: forami, które większość użytkowników już dawno porzuciła, a także nowymi stronami, których lata świetności przeminęły. Najnowsza strona internetowa o wymownej nazwie ThisWebsiteWillSelfdestruct ulegnie „samozniszeniu”, jeśli nikt nie zostawi na niej wiadomości przez 24 godziny – zostanie ona trwale usunięta, a w jej miejscu pojawi się tylko komunikat o błędzie.

Jest to prosta strona internetowa, która zawiera prosty formularz internetowy umożliwiający przesłanie dowolnej wiadomości do witryny. Wiadomości są przechowywane anonimowo w bazie danych, a odwiedzający mogą je przeglądać losowo. Na samej górze znajduje się także licznik, który odmierza od 86 400 sekund. Jeśli odliczanie dobiegnie do zera, baza danych – i sama witryna – zostaną usunięte.

Projekt opiera się na długiej tradycji samokasowania gier i anonimowego udostępniania cyfrowego. Witryna wspomina także o nowym koronawirusie w jednym zdaniu: „To był ciężki miesiąc”. Sens witryny może wydawać się niemożliwy do zrozumienia bez kontekstu pandemii i tego, ile postów dotyczy jednego wydarzenia, które pochłonęło większą część świata.

Wśród pozostawionych przez internautów wiadomości można znaleźć deklaracje o nieodwzajemnionej miłości, żarty o grach wideo i szczere podziękowania napisane na stronie internetowej – po prostu za jej istnienie.

Twórca strony @FemmeAndroid informuje, że witryna otrzymała około 15 000 wiadomości w sam weekend, a ludzie przeglądali wiadomości ponad milion razy. Życie wciąż trwa nawet podczas kwarantanny. Ale nawet to wydaje się … cóż … dziwne.

Formularz na stronie ThisWebsiteWillSelfdestruct (dot) com

Może witryna jest pewną kapsułą czasu, na której znajdziemy zapiski i przemyślania ludzi z całego świata z czasów pandemii? ThisWebsiteWillSelfdestruct(dot)com Może tez być dobrym miejscem do wspólnego dzielenia się tą chwilą, wspierania, a następnie – gdy już to wszystko przeminie – razem z koronawirusem zginie też ta strona? Doskonale ujmuje to jeden z wpisów skierowany do witryny:

Proszę pozostań przy życiu podczas tej pandemii. Następnie możesz ulec samozniczszeniu, nikogo to nie obchodzi.

Może Cię zainteresować także:

[źródło: ThisWebsiteWillSelfdestruct(dot)com via The Verge]