Opera 68 z wbudowanym Instagramem!

W najnowszej wersji przeglądarki internetowej Opera 68 pojawiło się kilka ulepszeń i wbudowany Instagram w pasku bocznym.

Instagram w przeglądarce Opera 68 na komputery

Dzisiaj wydana został najnowsza wersja przeglądarki Opera 68 z wbudowanym Instagramem i kilkoma dalszymi ulepszeniami. Od pewnego czasu Opera ma już kilka wbudowanych komunikatorów na pasku bocznym, takich jak Facebook Messenger, WhatsApp, Telegram i VKontakte. Ostatnio, z oczywistych powodów, wielu z nas przebywa w domu, korzystając znacznie częściej z mediów społecznościowych, aby pozostać w kontakcie z naszymi znajomymi i bliskimi. Widać to również w rosnącym użyciu wbudowanych komunikatorów Opery, ponieważ coraz więcej osób przełącza się na pulpit zarówno w pracy, jak i do rozrywki. Na przykład korzystanie z wbudowanego w Operą WhatsAppa wzrosło o 50%, a korzystanie z Facebook Messenger o 48% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Instagram nie jest już tylko platformą mobilną

Chociaż wiele osób uważa, że ​​Instagram jest platformą przeznaczoną wyłącznie dla urządzeń mobilnych, firma wprowadziła więcej funkcji w swojej wersji internetowej, takich jak dostęp do instastories, a ostatnio bezpośrednie wiadomości – coś, co powinni polubić ci z nas, którzy spędzają całe dni pracując na swoich laptopach (lub komputerach stacjonarnych). Teraz te nowe funkcje zostały zintegrowane z przeglądarką internetową Opera, aby były dostępne na komputerze.

Dzięki przeglądarce możesz uzyskać dostęp do głównego kanału na Instagramie, a także Instastories, funkcji eksploracji i DM – które, oczywiście, zyskały na popularności w ostatnich tygodniach. Jeśli korzystasz z komunikatorów i Instagrama w Operze, zyskujesz dodatkową zaletę przeglądania z mniejszym dystrakcją: Ty, a nie aplikacja, decydujesz, kiedy do nich zajrzysz. To wspaniałe uczucie, kiedy ciągłe powiadomienia nam nie przeszkadzają.

Jak korzystać z wbudowanego Instagrama w przeglądarce Opera?

Aby rozpocząć korzystanie z Instagrama w Operze, wystarczy kliknąć ikonę Instagram na pasku bocznym po lewej stronie i zalogować się na swoje konto na Instagramie. Potem wszystko jest już gotowe: możesz korzystać z sieci społecznościowej tak, jak na smartfonie i wreszcie odłożyć telefon.

Pracuj i przeglądaj w jednym oknie dzięki Kontekstom

Ponadto, jeśli zależy Ci na wydajność i optymalizacji, naprawdę spodoba Ci się funkcja Konteksty, która pozwala obsługiwać osobne grupy kart, niezależnie od tego, czy są związane z pracą czy życiem osobistym, z tego samego okna przeglądarki.

Za pomocą paska bocznego po lewej stronie możesz grupować karty w maksymalnie pięciu oddzielnych obszarach roboczych (Kontekstach). Przeglądarka pozwala również dostosować ich ikony i nazwy.

Szukaj w zakładkach

Poprawiono jakość przeglądania, szczególnie dla tych, którzy lubią mieć wiele otwartych kart. W prawym górnym rogu znajdziesz nową ikonę – szkło powiększające reprezentującą funkcję Szukaj w otwartych kartach. Użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + spacja, aby uzyskać dostęp do wyskakującego okienka z listą wszystkich otwartych kart (może być konieczne przewinięcie w dół, jeśli masz otwartych wiele kart). Tam możesz znaleźć konkretną kartę, wpisując słowa kluczowe w polu wyszukiwania.

Wyszukiwanie w zakładkach Opera 68

Zdublowany zakreślacz zakładek

Po entuzjastycznej reakcji na wyróżnienie zakładek wydanych w Operze 67, dodano dodatkową linię pod każdą kartą. Za pomocą menu kontekstowego można również z łatwością zamykać duplikaty kart.

Bezpieczeństwo

Opera wdraża także ostatnio wprowadzone standardy i od teraz będzie oznaczać strony w przeglądarce w następujący sposób:

  • Bezpieczne strony: jeśli strona jest bezpieczna, na lewym końcu paska adresu pojawi się szara kłódka. Nazwy firm nie będą wyświetlane.
  • Niebezpieczne strony: jeśli kłódka jest otwarta, oznacz, że strona jest niezabezpieczona, wyświetlony zostanie szary znak ostrzegawczy.

[źródło: Opera Blog]