Do tej biblioteki zapiszesz się online i możesz wypożyczać e-booki!

Biblioteka Publiczna Bemowo jako pierwsza uruchomiła zapis przez wideorozmowę – po weryfikacji od razu możesz wypożyczać e-booki i audiobooki!

Video Zapis do Biblioteki Publicznej na Bemowie

W warszawskiej Bibliotece Publicznej Bemowo została uruchomiona możliwość zapisu zdalnego – do biblioteki mogą zapisać się czytelnicy z całej Polski, bez względu na to, gdzie mieszkają lub obecnie przebywają. Warunkiem zapisu jest okazanie przez wideorozmowę dowodu osobistego, z którego e-bibliotekarz spisze numer PESEL. W przypadku dzieci, zapisywanych przez rodziców, procedura zapisu działa podobnie.

Ta wyjątkowa usługa bemowskiej biblioteki to pierwsze w Polsce tego typu rozwiązanie. Po przejściu weryfikacji każdy może wypożyczać e-booki i e-audiobooki z bibliotecznego katalogu.

Ze względu na okoliczności, biblioteka rozpoczęła proces konwersji (części zbiorów) audiobooków z płyt CD do formatu mp3. Obecnie zdigitalizowano około 300 tytułów e-audibooków. Umożliwi to, podobnie jak w przypadku e-booków zdalne udostępnianie. Nie wychodząc z domu można wypożyczyć poprzez katalog audiobooki – pobrać je na swoje urządzenie. Okres na jaki jest wypożyczany audiobook ustalono na 2 dni z możliwością przedłużenia tego terminu.

Przeczytaj także:

E-booki można wypożyczać przez aplikację mobilną na smartfony, tablety z systemem Android. Aplikację można zainstalować wyszukując w sklepie z aplikacjami nazwę Bemowo, lub klikając na link: e-Biblioteka Bemowo.

Dokładne informacje o tym jak wypożyczać i rezerwować poszczególne pozycje znajdziesz na oficjalnej stronie katalogu biblioteki: bibliotekabemowo.online.

e-Biblioteka Bemowo - aplikacja na Androida (MATEO)

Jak zapisać się zdalnie do Biblioteki Publicznej Bemowo?

Aby zapisać się zdalnie do Biblioteki Publicznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, musisz najpierw przejść tzw. „Video Zapis” do biblioteki – po poprawnej weryfikacji otrzymasz także wirtualną kartę biblioteczną.

  • Przejdź na stronę biblioteki z formularzem zgłoszeniowym do Video Zapisu.
  • Wprowadź do formularza swoje dane adresowe, numer telefonu i potwierdź, że zapoznałeś się z regulaminem.
  • Na podany numer telefonu otrzymasz wiadomość SMS zawierającą w treści TOKEN.
  • Po prawidłowym wprowadzeniu TOKENA zostaniesz poinformowany, abyś oczekiwał połączenia przez aplikację Google Duo (połączenia wideo) z numeru: 506 875 176 (zawsze tego samego).
  • Podczas wideorozmowy bibliotekarz poprosi Cię o okazanie dowodu osobistego – spisze z niego numer PESEL oraz imię i nazwisko.
Video Zapis do Biblioteki Publicznej Bemowo

Po wprowadzeniu przez bibliotekarza danych do systemu otrzymasz SMS z danymi do logowania na swoje nowo utworzone konto biblioteczne – od tego momentu możesz już wypożyczać ebooki i e-audiobooki.

[źródło: Dzięki Kaja K.S. via Biblioteka Publiczna Bemowo]