„Nowy Świat” dziennikarzy, którzy odeszli po latach z „Trójki”

Byli dziennikarze Programu trzeciego Polskiego Radia „Trójki” chcą uruchomić własne radio internetowe „Nowy Świat”.

Radio Nowy Świat (logo)

Byli dziennikarze radiowej Trójki i aktywiści grupy Ratujmy Trójkę uruchomili inicjatywę, w ramach której ma powstać internetowe Radio Nowy Świat. W serwisie Patronite ruszyła zbiórka pieniędzy na ten projekt. W momencie publikacji tego wpisu uzbierano już 237 783 zł dzięki wpłatom 7756 patronom. Nadawcą ma być spółka Ratujmy Trójkę, której udziałowcami są między innymi była dyrektor Trójki Magda Jethon, byli dziennikarze stacji Wojciech Mann i Jan Chojnacki oraz członkowie grupy Ratujmy Trójkę Patrycja Macjon i Piotr Jedliński.

Dobre radio tworzą nie tylko dziennikarze, realizatorzy, technicy czy reporterzy. Bez nich nie byłoby radia, ale też radia nie byłoby bez słuchaczy. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej – stając się współtwórcą i mecenasem Radia „Nowy Świat”!

Nowy Świat ma być radiem muzycznym z audycjami autorskimi. Audycjom towarzyszyć ma różnogatunkowa muzyka (dwie dwugodzinne autorskie audycje dziennie), publicystyka kulturalna, społeczna oraz polityczna z udziałem ekspertów i publicystów. Twórcy radia nie zamierzają zapraszać do studia polityków, ich wypowiedzi będą mogły być jedynie cytowane. Serwisy informacyjne mają być nadawane co godzinę, od godziny 6 rano do 22.00.

Magda Jethon podkreśla, że projekt będzie mógł wystartować dzięki uporowi grupy Ratujmy Trójkę. Udziałowcy projektu szacują, że na radio będzie potrzeba ok. 250 tys. zł miesięcznie, a więc wydaje się, że pierwszy cel został prawie osiągnięty.

Od momentu zebrania całej potrzebnej kwoty oraz pewności, że w kolejnych miesiącach uda się utrzymać ten poziom być może dziennikarze rozpoczną nadawanie w internecie już w czerwcu?

Na zdjęciu poniżej od lewej Od góry, od lewej: Wojciech Mann, Fisz, Magda Jethon, Jerzy Sosnowski, Wojciech Waglewski, Eliza Michalik, Joanna Kołaczkowski i Kuba Badach (fot. Piot Molecki, Jakub Kamiński/East News, screen: YouTube.com/Superstacja/Xiegarnia.pl/Polsat) via Press.pl.

Byli dziennikarze Trójki

Wcześniej w planach jest zakup sprzętu oraz lokalu dla stacji. Była dyrektor Trójki zaznacza, że jeśli przez najbliższy miesiąc nie uda się zebrać potrzebnej kwoty, a prosty ich zwrot będzie niemożliwy, to wpłacone pieniądze zostaną przekazane na wsparcie służb medycznych w walce z koronawirusem.

źródło: Press.pl via Ratujmy Trójkę