Apple Music w przeglądarce wyszło z fazy beta

Przeglądarkowa wersja odtwarzacza muzycznego serwisu streamingowego Apple Music wyszła właśnie z fazy beta.

Apple Music działa już oficjalnie w przeglądarce internetowej.

Po okresie testów beta, Apple w tym tygodniu uruchomiło oficjalnie odtwarzacz internetowy odtwarzacz muzycznego serwisu streamingowego Apple Music , umożliwiając subskrybentom dostęp do biblioteki z muzyką i wybranych list odtwarzania bez konieczności instalowania żadnej aplikacji na komputerze lub smartfonie, z dowolnym systemem operacyjnym.

Odtwarzacz internetowy serwisu Apple Music zadebiutował na stronie internetowej w wersji beta we wrześniu zeszłego roku, oferując dostęp do prywatnych list odtwarzania, zapisanych utworów i kolekcji, albumów, miksów radiowych i innych bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

W tym tygodniu, usunięto prefiks „beta” obok logo na stronie oraz z adresu URL, oficjalnie uruchamiając usługę publicznie dla wszystkich pod adresem music.apple.com,

Słuchanie muzyki w serwisie Apple Music za pośrednictwem przeglądarki oferuje podobne doświadczenia jak w przypadku korzystania z aplikacji Muzyka (oryg. Music) na Macu. W obu przypadkach znajdują się te same karty Dla Ciebie, Przeglądaj i Radio rozmieszczone na interaktywnym pasku bocznym. Opcja otwarcia aplikacji Muzyka pojawiła się na stronie jako link na dole kolumny – Otwórz w aplikacji Muzyka (dla przeglądarki Safari) oraz Otwórz w iTunes (dla przeglądarek Chrome, Firefox czy Opera) – w lewym dolnym rogu.

Przycisk „Otwórz w aplikacji Muzyka”

Użytkownicy odwiedzający witrynę po raz pierwszy, mają także możliwość zarejestrowania się i skorzystania z bezpłatnej wersji próbnej Apple Music, którą wykupić można za pośrednictwem aplikacji Muzyka lub programu iTunes.

Obecni subskrybenci mogą zalogować się przy użyciu Apple ID. Co ciekawe, uwierzytelnianie identyfikatora Apple ID zapewnia dostęp także do „odtwarzaczy Apple Music zagnieżdżonych w innych witrynach”, co sugeruje, że Apple pracuje nad przyszłymi integracjami wykraczającymi poza music.apple.com.

Po zalogowaniu, subskrybenci mogą odtwarzać pełne utwory i dodawać je do biblioteki Apple Music. Listy odtwarzania i kolekcje są również dostępne za pośrednictwem interfejsu internetowego, podobnie jak utwory, albumy i artyści dodani do biblioteki na innych platformach. Wybierając odtwarzanie muzyki otwiera interfejs użytkownika identyczny z interfejsem i elementami sterowania aplikacji Muzyka na Macu.

Odtwarzacz i usługa Apple Music w Safari

Apple nadal rozwija zestaw funkcji Apple Music, konkurując z liderem rynku – Spotify. Oprócz odtwarzacza internetowego oczekuje się, że nadchodząca aktualizacja iOS 13.4.5 dostarczy nowe opcje udostępniania i integracji w mediach społecznościowych – po raz pierwszy dla tej usługi przesyłania strumieniowego.

[źródło: Apple Music via AppleInsider]