Women in Tech Days 2020 – pierwszy festiwal online dla kobiet w technologiach!

Świat jeszcze przez chwilę będzie zamknięty, ale umysły studentek kierunków technicznych i ścisłych pozostają stale otwarte – Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” organizuje z myślą o nich Women in Tech Days 2020 (27-29 kwietnia).

Women in Tech Days 2020

Wydarzenie Women in Tech Days 2020 To wydarzenie ma nie tylko inspirować młode kobiety i wzmacniać ich motywację przy stawianiu pierwszych kroków w świecie tech, ale też dostarczać im doskonałej jakości merytorycznej wiedzy. Women in Tech Days to pierwszy festiwal online dla kobiet w technologiach – idealna propozycja na czas społecznej izolacji. Najnowszy projekt w portfolio Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” jest realizowany w ramach programu IT for SHE adresowanego do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych.

W ramach festiwalu online 27-29 kwietnia będzie on realizowany poprzez warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich, spotkania (1:1) z mentorami – pracownikami najlepszych firm technologicznych (m.in. Intel, Ericsson, Goldman Sachs, Accenture), doradztwo karierowe i wiele innych.

W wydarzeniu wezmą udział wybitne osobowości świata tech, m.in. Ewę Maciaś, szefowa inżynierów z Google, i dr hab. Aleksandrę Przegalińską, badaczka sztucznej inteligencji z Akademii Leona Koźmińskiego i Massachusetts Institute Technology.

Wydarzenie będzie się odbywać online na platformie eventowej Hopin.

– Choć Women in Tech Days to pomysł nowy, bo dostosowany do nadzwyczajnych okoliczności, w jakich się wszyscy znaleźliśmy, cel fundacji „Perspektywy” pozostaje od lat jeden – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Fundacji Perspektywy. – Jest nim wspieranie kobiet, które zdecydowały się na karierę w świecie nowoczesnych technologii, poprzez dostarczanie im najlepszej wiedzy merytorycznej oraz inspirowanie ich i doradztwo edukacyjne i zawodowe.

Może Cie zainteresować również:

Szczegóły programu

 • Inspirujące Tech Talki
  Rozmowy o trendach technologicznych, które zdefiniują najbliższą przyszłość, o specjalizacjach, jakie w najbliższej przyszłości będą przepustką na globalny rynek pracy, o przykładach problemów, nad jakimi pracują najlepsze firmy high tech i ośrodki naukowe… Krótko: wszystko, co pozwoli młodym kobietom być na bieżąco z najlepszym techem!
 • Warsztaty
  Eksperci z firm technologicznych podziela się swoją wiedzą praktyczną w formie interaktywnego warsztatu.
 • Women in Tech – Role Models Sessions
  Spotkania z wybitnymi kobietami, które w świecie technologii zbudowały spektakularną karierę. Mnóstwo ciekawych i inspirujących historii kariery, opowieści o wyzwaniach, wzlotach i wartości upadków. Taktyki i narzędzia, które pomagają w tworzeniu sukcesu (własnego i zespołu), sposoby na budowanie strategii firmy oraz patenty publicznego prezentowania swoich dokonań i planów.
Women in Tech Days Agenda
 • Klinika Kariery
  Interaktywna przestrzeń doradztwa, w której zostaną odkryte nieoczywis
  te, niezwykłe, atrakcyjne ścieżki zawodowe. Rozmowy ze wspaniałymi ludźmi z firm high tech, ze świata akademickiego i świata startupów. Unikatowe oferty szkoleń, warsztatów, staży, praktyk, programów mentoringowych i stypendiów.
 • Strefa Mentoringu
  Mentoring to jedno z najcenniejszych, nieformalnych narzędzi rozwojowych. Kontakt z odpowiednim mentorem/mentorką może skokowo pomóc nie tylko w budowaniu kariery zawodowej, ale też w rozwoju osobistym. Strefa Mentoringu to specjalna przestrzeń online, w której będzie niepowtarzalna okazja porozmawiania 1:1 z pracownikami firm technologicznych, startuperkami i naukowczyniami oraz nawiązania bezpośredniego kontaktu na dłużej.

Więcej informacji oraz pełną agendę spotkania znajdziesz na stronie wydarzenia: womenintechday.pl.

[źródło: informacja organizatora]