Kit (Keep in Touch) – eksperymentalna appka Facebooka na Apple Watcha

Facebook wydał eksperymentalną aplikację „Kit (Keep in Touch)”, zapewniającą niezawodną komunikację przez Messengera.

Kit (keep in touch) - experimental facebook messenger for Apple Watch

Zespół eksperymentalny zajmujący się nowym produktem Facebooka (NPE Team) wydał dzisiaj nową aplikację na smartwatche Apple Watch o nazwie Kit (skrót od angielskiego Keep in touch – po polsku pozostać w kontakcie), która została zaprojektowana tak, aby łatwo „rozmawiać z najbliższymi przyjaciółmi”. Chociaż Facebook Messenger oferuje już aplikację na Apple Watcha, celem apki Kit jest skoncentrowanie się tylko na bliskich kontaktach.

Kit została wydany dziś w kanadyjskim App Storze i po raz pierwszy zauważony przez serwis TechCrunch. Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, najpierw należy zeskanować kod QR wyświetlany na zegarku Apple Watch, aby połączyć go z kontem na Facebooku. Następnie można wybrać kontakt z Messengera, z którym chcesz się komunikować za pośrednictwem Kit.

Wszystkie wiadomości wysyłane przez aplikację mobilną Kit są wysyłane za pośrednictwem usługi Messenger. Istnieje kilka różnych typów wiadomości, które można wysyłać: nagranie głosowe lub tekst dyktowany. Można także redagować wiadomości za pomocą funkcji wprowadzania danych Apple Watch. Istnieje również obsługa wysyłania emoji, a nawet bieżącej lokalizacji.

Oto wszystkie funkcje aplikacji Kit (keep in Touch) wyróżnione przez Facebooka, w tym zaawansowane powiadomienia:

  • logowanie za pomocą kodu QR w zegarku lub wpisując kod dostępu na stronie fb.com/devices,
  • wybór kontaktów z Messengera jednym kliknięciem z sugerowanych i ostatnich kontaktów,
  • wysyłanie wiadomości jednym dotknięciem za pomocą nagrania audio, emoji, udostępniania lokalizacji, bazgrołów lub dyktowania.
  • odbieranie wiadomości przesuwając palcem, aby zobaczyć wiadomości i kontakt po prawej stronie,
  • powiadomienia: odbieranie i odpowiadanie na powiadomienia od ulubionych kontaktów na Messengerze,
  • aplikacja Kit jest całkowicie niezależna i działa tylko na Apple Watchu.

Nie ma aplikacji towarzyszącej iPhone’owi i wydaje się, że jest to sposób Facebooka na eksperymentowanie z funkcjami komunikacyjnymi Apple Watcha. Zestaw jest rozszerzeniem działania Messengera, zaprojektowanym wyłącznie na zegarki Apple Watch.

Możesz pobrać aplikację Kit dla Apple Watch w sklepie App Store za darmo. Aplikacja nadal się propaguje, więc jeśli nie widzisz jej jeszcze na Apple Watcha, sprawdź za jakiś czas. Obecnie apka widoczna jest na pewno w kanadyjskim App Storze.

[źródło: 9TO5Mac]