E-Kino Pod Baranami w naszych domach

W czasach, gdy nie możemy udać się do kina, to one przychodzą do nas – E-Kino Pod baranami już działa!

E-Kino Pod Baranami w aplikacji ScreenPlus

Kino Pod Baranami ogłosiło start swojego E-Kina, w którym za 15 zł można wypożyczyć wybrane z repertuaru tytuły. E-Kino Pod Baranami to nie jest typowy serwis streamingowy, choć jego działanie bardzo przypomina internetową wypożyczalnię filmów. Widzowie mogą oglądać to co akurat byłoby grane w normalnym kinie.

Na początek w repertuarze znalazło się kilkanaście tytułów, ale E-Kino Pod baranami obiecuje, że program będzie się zmieniał i systematycznie będzie uzupełniany o nowe tytuły. Będą pokazy specjalne, spotkania i dyskusje online. Dostępne obecnie tytuły podzielono na cztery kolekcje:

  • Niedawno temu w Kinie Pod Baranami
  • Spojrzenie na Północ
  • Górskie opowieści
  • Sztuka na wyciagnięcie ręki

W pierwszym zestawie znalazła się, nagrodzona Złotą Palmą za najlepszy scenariusz przepiękna historia o miłości Portret kobiety w ogniu; niezwykle osobisty film Abla Ferrary z Willemem Dafoe w roli tytułowej (Tommaso), czy hipnotyzujący Monos, w którym wraz z bohaterami powędrujemy w głąb amazońskiej dżungli. Kto nie zdążył obejrzeć na dużym ekranie najnowszego filmu Xaviera Dolana, pt. Matthias i Maxime, już wkrótce (od 1 czerwca 2020 r.) będzie mógł przyjrzeć się niezwykłej przyjaźni tytułowych bohaterów, o których opowiada „cudowne dziecko kina”. Dla fanów kryminałów przygotowano mroczny thriller autorstwa Donato Carrisi – twórcy światowych bestsellerów i laureata włoskiego Oscara (W labiryncie – dostępny od 16 kwietnia!). Dla ciekawych świata poruszający dokument Kraina miodu, urzekający wspaniałymi zdjęciami bałkańskich krajobrazów i niebanalnymi spotkaniami z bohaterką żyjącą w godnej podziwu symbiozie z naturą.

Premiera Sons of Denmark w E-Kinie Pod Baranami 15 kwietnia o 19.00 – po seansie odbędzie się dyskusja online! W innej duńskiej produkcji, May el-Toukhy prowokuje pytania stawiane w epoce #metoo i udziela na nie nieoczywistych odpowiedzi. Jej film Królowa Kier to doskonałe połączenie kina psychologicznego z erotycznym dramatem; to również spojrzenie na pożądanie z kobiecego punktu widzenia. Film otrzymał m.in. Nagrodę Publiczności na zeszłorocznym festiwalu Sundance. Jeszcze dalej na północ wędrujemy w filmie Ariego Astera Midsommar. W biały dzień. Tutaj noc zlewa się z dniem, w sielskość wkrada się niepokój, a w pełnym słońcu czai się największy strach. Mistrz horroru stworzył baśń opowiadającą o idyllicznej skandynawskiej prowincji, skrywającej potworne tajemnice. Znakomita kreacja Florence Pugh. O koniach i ludziach to debiut filmowy islandzkiego reżysera teatralnego, Benedikta Erlingssona. Przyjmując perspektywę tych pięknych zwierząt, twórca przygląda się społeczności pewnej islandzkiej wioski, której mieszkańcy żyją w niezwykłej symbiozie z naturą i hodowanymi przez siebie rumakami. Akcja rozgrywa się w surowych islandzkich krajobrazach na tle zmieniających się pór roku.

Wielką pasję Jurka, czyli Jerzego Kukuczki, człowieka, który jako drugi na świecie zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, pokazuje w swoim fabularyzowanym dokumencie Paweł Wysoczański. Ostatnia góra to dokumentalny zapis emocjonującej zimowej wyprawy polskiej ekipy na K2, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Wyprawa została przerwana przez tragedię na Nanga Parbat. Zginął wtedy Tomasz Mackiewicz, a Adam Bielecki i Denis Urubko uratowali francuską himalaistkę, Elisbeth Revol.. Dreamland, który swoją internetową premierę będzie mieć właśnie na platformie streamingowej E-Kino Pod Baranami jest szczerym i osobistym wspomnieniem Stanisława Berbeki o ojcu – himalaiście i podróżniku, Macieju Berbece. Jedyny internetowy pokaz filmu odbędzie się w piątek, 17 kwietnia o godz. 19.00.

Pavarotti, ukochany śpiewak operowy wszech czasów, tenor, którego głos stał się rozpoznawalny na równi z głosami gwiazd muzyki popularnej. W dokumencie Rona Howarda Luciano Pavarotti ukazuje się nam nie tylko jako obdarzony fenomenalnym talentem artysta, ale przede wszystkim jako szlachetny człowiek o wielkim sercu, który swoją sławę wykorzystał do szerzenia dobra. Ludzka twarz wielkiego artysty odsłania się także w zmysłowej opowieści o najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha – Van Gogh. U bram wieczności. Pobyt malarza w Arles w Prowansji staje się twórczym katalizatorem. To tu powstają najsłynniejsze, przesycone prowansalskim słońcem i barwami obrazy, ale też tutaj poświęcenie dla sztuki staje się obsesją artysty, prowadzącą do obłędu. W rolę główną wcielił się fenomenalny, nominowany za tę kreację do Oscara i Złotego Globu – Willem Defoe

E-Kino Pod Baranami – zrzut ekranu ze strony serwisu

W zakładce Wydarzenia, miłośnicy kina studyjnego mogą korzystać z wirtualnego miejsca spotkań tworzącego zżytą wspólnotę wielbicieli filmowego medium – miejsce, w którym jest przestrzeń do swobodnej rozmowy. Kino Pod Baranami nieustannie organizuje szereg wydarzeń łączących intrygujące filmy i spotkania wypełnione nieskrępowaną dyskusją. Mimo tymczasowego zamknięcia, kino nie zawiesza swojej misji i organizuje wirtualne spotkania!

Jak oglądać filmy z E-Kina Pod Baranami?

Wypożyczone tytuły można oglądać na komputerach z systemem operacyjnym Windows 7 (i nowszym) na przeglądarkach Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer lub Opera, na komputerach Mac z procesorem Intel i systemem OSX 10.12 (i nowszym) – na najnowszych wersjach przeglądarek Google Chrome, Firefox, Safari, lub Oper, a także na tablecie i telefonie z systemem Android, iPhonie i iPadzie, korzystając z aplikacji mobilnej ScreenPlus od SHIFT72 Limited. Linki do aplikacji w sklepach App Store i Google Play znajdziesz na dole tego wpisu.

Do oglądania filmów wymagane jest szerokopasmowe lub światłowodowe połączenie internetowe. Filmy nie beda działały przez połączenie komórkowe.

Sposoby płatności i ceny w E-Kinie

Wypożyczenie każdego z tytułów kosztuje 15 zł, a płatność odbywa się za pomocą karty płatniczej. Oznacza to, że podczas finalizowania zamówienia należy numer karty, datę ważności oraz kod CVC.

Aby kupić „bilet” do wirtualnego e-kina należy zarejestrować się w serwisie. Oglądając filmy na platformie E-Kina Pod Baranami – wspieracie Kino Pod Baranami w tym trudnym czasie.

Do zobaczenia w E-Kinie!

Aplikację mobilną ScreenPlus, w której można ogladać filmy z repertuaru Kina Pod Baranami pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

[źródło: E-Kino Pod Baranami]