Apple kupiło domenę „AppleCoronavirus.com”

W zeszły piątek Apple zarejestrowało nową nazwę domeny AppleCoronavirus.com – być może w związku z opracowaniem nowego API?

Apple zarejestrowało domenę AppleCoronavirus.com

Nowy rekord wskazuje w bazie danych WHOIS, odkryty przez serwis MacRumors, wskazuje na to, że firma Apple zarejestrowała w miniony piątek nową nazwę domeny internetowej „AppleCoronavirus.com”. Obecnie pod tym adresem URL nie ma żadnej strony ani przekierowania, ale może ona zostać wykorzystana do komunikacji projektu zapowiadanej technologii umożliwiającej śledzenie zakażeń koronawirusa.

Tego samego dnia Apple i Google zapowiedziały także wspólna współpracę, w celu stworzenia bezpiecznego i międzyplatformowego rozwiązania obejmujące interfejsy programowania aplikacji (API) oraz technologię na poziomie systemu operacyjnego. Nowy projekt pozwoli bezpiecznie (i przy zachowaniu prywatności) śledzić użytkowników, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa (COVID-19).

Informacje o domenie wyraźnie wskazują, że organizacją rejestrującą jest Apple Inc. Rejestratorem jest CSC Corporate Domains – firma, która chroni nazwy domen dla dużych korporacji i jest używana przez Apple’a do rejestracji nazw domen.

Wydaje się, że pod adresem AppleCoronavirus.com bardzo szybko pojawią się nowe treści, biorąc pod uwagę fakt, jak zmobilizowane są wszystkie zespoły na świecie w walce z pandemią.

Informacje na temat domeny AppleCoronavirus.com w WHOIS (DomainTools)

[źródło: MacRumors]