Zdalne warsztaty programowania dla dzieci od UPC

#ZostańWDomu i naucz się programować – UPC uruchamia bezpłatne zdalne warsztaty programowania dla dzieci w wieku 8-13 lat.

Zajęcia online z programowania dla dzieci od UPC

UPC Polska startuje ze specjalną edycją programu UPC Future Makers, inspirującą najmłodszych do korzystania z nowych technologii poprzez naukę podstaw języka programowania. Patronat nad inicjatywą objęły Ministerstwo Cyfryzacji i NASK. Inicjatywa jest częścią programu UPC #dzialamyztroska, który powstał, by wspierać klientów w czasie #zostanwdomu.

Kodowanie jest językiem przyszłości i każdy, nawet dziecko, może wykorzystać super moce kodowania, aby zmieniać świat na lepsze, mimo że jest w domu. Oferując nauczycielom bezpłatny internet szerokopasmowy, odblokowując wszystkie kanały dla dzieci w ofercie telewizyjnej, a obecnie oferując warsztaty online z programowania, UPC troszczy się o najmłodsze pokolenie i rozwój jego umiejętności cyfrowych.

Inicjatywa UPC wpisuje się także w działania realizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK, które od dłuższego czasu promuje naukę programowania.

UPC stara się, aby klienci pozostali w kontakcie ze swoimi bliskimi i aby ich czas podczas #ZostańWDomu był bardziej kolorowy i efektywny, mimo że jest to trudny okres. UPC zachęca dzieci do zapisania się na warsztaty kodowania w czasie wolnym od szkoły. Zajęcia będą się odbywały w małych, ośmioosobowych grupach internetowych. Każdy uczeń będzie mógł liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera na każdym etapie zajęć. Warsztaty zostaną uzupełnione o cyklicznie organizowane webinary internetowe. Na warsztaty można się zapisać, korzystając z formularza rejestracyjnego.

Partnerem merytorycznym jest firma Giganci Programowania, która zapewni dzieciom niezbędną platformę do nauki w domu. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy komputer i dostęp do internetu.

Patronat nad inicjatywą UPC objęły Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK, które prowadzą działania na rzecz upowszechniania technologii cyfrowych, realizowane m.in. w formie cyklicznych warsztatów nauki programowanie w ramach Klubów Młodego Programisty. W ostatnim czasie wspólnie zainicjowały także akcję #20minutzprogramowaniem. To propozycje zabaw programowania offline. Można je znaleźć na koduj.gov.pl.

[źródło: UPC Polska]