Zajączek Wielkanocny 3D w wyszukiwarce Google

Następnym zwierzęciem, które możesz wyświetlić w rozszerzonej rzeczywistości (3D Google) jest Zajączek Wielkanocny!

Wyświetl zajączka wielkanocnego w 3D i rozszerzonej rzeczywistości dzięki Google 3D

Przez koronawirusa, który utrzymuje nas wszystkich w domu i w bezpiecznej odległości, rodzice nie są w stanie zrobić zdjęć swoich dzieci z Zajączkiem Wielkanocnym. Aby im w tym pomóc, Google przygotowało mitycznego świątecznego królika jako kolejne zwierzę 3D do zabawy w rzeczywistości rozszerzonej – prosto z wyszukiwarki na smartfonie.

W ciągu ostatniego miesiąca popularność zwierząt w rozszerzonej rzeczywistości (AR) w nowej funkcji 3D Google absolutnie eksplodowała, prawie rok po ich pierwszym uruchomieniu w wyszukiwarce Google’a mobilnej. W szczególności rodzice, których dzieci nie mogły chodzić do szkoły, wykorzystują zwierzęta jako zabawny sposób na zabicie czasu i robienie wspaniałych zdjęć z wirtualnymi zwierzętami z egzotycznych zakątków świata, które zwykle spotykamy w ZOO.

Google rozwinęło właśnie listę 30 dostępnych zwierząt, dodając Zajączka Wielkanocnego jako kolejne trójwymiarowe zwierzę w rozszerzonej rzeczywistości.

Jeśli spodziewasz się modelu 3D osoby w stroju królika, to możesz być rozczarowany – zobaczysz ją w centrum handlowym, w wyszukiwarce Google wielkanocny zając (królik) to tradycyjny symbol świąt Wielkiej Nocy ze śliczną kokardką zawiązaną na szyi.

Zajączek wielkanocny w Google 3D jest uroczy – rusza ogonkiem, kuca i rusza wąsami i uszami a nawet łypie ślepiami! Specjalnie dla Was nagrałem to przeurocze wideo z nowym obiektem 3D. Zobacz z bliska zająca wielkanocnego ?, który jest jednym ze świeckich symboli Wielkiej Nocy, święta chrześcijan. Teraz to mityczne stworzenie może poskakać w Twoim pokoju, dzięki możliwości wyświetlenia go w trójwymiarowej rozszerzonej rzeczywistości (Google 3D). Co więcej! możesz zrobić sobie z nim zdjęcie!

Jak uruchomić zajączka wielkanocnego na swoim smartfonie (w swoim pokoju)?

  • Otwórz dowolną przeglądarkę internetową na swoim smartfonie (Chrome, Firefox, Safari, Opera).
  • W pisz w pasku adresu lub w wyszukiwarce Google frazę zajączek wielkanocny (lub zajączek wielkanocny) – lub po prostu kliknij na tę podlinkowaną frazę w tym wpisie.
  • W specjalnej ramce z napisem Zobacz z bliska Zajączka Wielkanocnego naciśnij przycisk Wyświetl w 3D (ang. View in 3D) na karcie informacyjnej.
  • Następnie, jeśli korzystasz z urządzenia obsługującego funkcje rozszerzonej rzeczywistości wybierz opcję AR, dzięki której umieścisz zajączka na dowolnej płaskiej powierzchni, na którą skierujesz aparat smartfoan.
Easter Bunny w wyszukiwarce Google 3D (AR)

Miłej zabawy i Wesołych świąt!

[źródło: Google]