Jak ustawić PIN i kontrolę rodzicielską na Netfliksie?

Netflix wprowadza możliwość ustawienia kodu dostępu do profilu oraz sporo aktualizacji związanych z poprawą kontroli rodzicielskiej – sprawdź jak skorzystać z nowych funkcji.

Ustawienie kodu PIN dla profilu w ramach konta w serwisie Netflix

W serwisie Netflix pojawiło się właśnie więcej możliwości związanych z dostępem do profili w ramach jednego konta, w tym możliwość zabezpieczania ich kodem PIN. Może to być przydatne, jeśli współdzielisz konto ze znajomymi lub współlokatorami i nie chcesz, aby ktoś korzystał z Twoich ustawień. Jednak głównym celem nowych funkcji jest przede wszystkim poprawa kontroli rodzicielskiej i ograniczenie dostępu dzieciom do treści dla dorosłych.

Wszystkie konta w serwisie Netflix są oczywiście już chronione hasłem, ale na każdym koncie możemy stworzyć profile dla każdego użytkownika. Na przykład rodzina może współdzielić jedno konto Netflix wśród wszystkich domowników i mieć nawet pięć profili. Jest to szczególnie przydatne jeśli nie oglądamy razem tego serialu i nie chcemy, aby pomieszały nam się odcinki do obejrzenia.

Dzięki dzisiejszej zmianie każdy użytkownik może ustawić czterocyfrowy kod PIN specyficzny dla swojego profilu. W tej chwili można ustawić ten kod PIN tylko w przeglądarce internetowej, a nie w aplikacji Netflix na smartfona, tablet czy TV. Ale po włączeniu kodu PIN pojawi się monit o podanie go na wszystkich platformach, w tym w aplikacji mobilnej na urządzeniach mobilnych.

Każda rodzina jest wyjątkowa, dlatego Netflix postanowił zapewnić swoim użytkownikom dostęp do przeróżnych treści dla dzieci i całej rodziny z całego świata i w najrozmaitszych gatunkach.

Z tego samego powodu gigant streamingu postanowił udostępnić rodzicom narzędzia do kontroli rodzicielskiej, dzięki którym mogą decydować, co jest najlepsze dla ich dzieci. Na podstawie otrzymanych opinii zaktualizowano i ulepszono ustawienia kontroli.

Jakie narzędzia kontroli masz teraz do dyspozycji w serwisie Netflix?

  • Możesz ustawić kod PIN dla poszczególnych profili, aby zablokować dzieciom dostęp do nich.
  • Konfiguracja profilu Dzieci, korzystając z filtrów, dzięki którym dzieciaki nie będą miały dostępu do niewłaściwych dla ich wieku filmów, seriali i programów. Filtry te powstają na podstawie lokalnych standardów oceny treści, dlatego korzystanie z nich jest jeszcze bardziej intuicyjne.
Kontrola rodzicielska w serwisie Netflix
  • Usuwanie z danego profilu konkretnych tytułów. Po zastosowaniu takiego filtra, zablokowane tytuły nie będą w ogóle widoczne w danym profilu.
  • Wyświetlanie ustawień każdego profilu w ustawieniach konta w sekcji Profile i kontrola rodzicielska.
Profil Dzieci (Kids) Netflix
  • Sprawdzanie,, co dzieci oglądały w ramach utworzonego dla nich profilu.
  • Wyłączenie automatycznego odtwarzania w profilu Dzieci.
Wybór treści - filtry w serwisie Netflix w ramach kontroli rodzicielskiej

Teraz każdy użytkownik może dodać do swojego profilu nowe, udoskonalone ustawienia kontroli na stronie ustawień konta na urządzeniu mobilnym lub laptopie.

Możliwości wyboru i kontroli są ważne dla użytkowników, a w szczególności tych, którzy są rodzicami. Dodatkowe możliwości kontroli z pewnością ułatwią rodzicom podejmowanie właściwych decyzji dotyczących rozrywki dla swojej rodziny. 

[źródło: Netflix Polska]