Uaktualnienia iOS i iPadOS 13.4.1 dostępne do pobrania

Apple udostępniło aktualizacje swoich systemów mobilnych iOS 13.4.1 dla iPhone’ów oraz iPadOS 13.4.1 dla iPadów – sprawdź listę zmian.

iOS 13.4.1 w trybie OTA na iPhone'a

Po dwóch tygodniach od wydania finalnych wersji systemów iOS i iPadOS opatrzonych numerem wersji 13.4, firma Apple wydała nowe uaktualnienie 13.4.1, które usuwa wykryte błędy i usterki. Warto zainstalować to uaktualnienie, szczególnie, że zajmuje niewiele i sam proces trwa bardzo szybko – dzięki temu będziecie mieć pewność, że Wasz system wolny jest o ewentualnych wad.

Nowe wersje systemów iOS 13.4.1 oraz ‌iPadOS‌ 13.4.1 można łatwo i szybko pobrać w trybie OTA a także przez program iTunes. Udostępnione zostały dla wszystkich urządzeń, na których działa iOS 13.

Aby zainstalować aktualizacje przejdź do aplikacji Ustawienia→ Ogólne→ Uaktualnienia i po wybraniu pobierz, wpisz kod dostępu do urządzenia. Poniżej możesz zapoznać się z krótką listą zmian i poprawek.

Sprawdź pełną listę poprawek w iOS i iPadOS 13.4.1

iOS 13.4.1

iOS 13.4.1 (iPhone)

System iOS 13.4.1 zawiera poprawki błędów dotyczące iPhone’a.

  • Rozwiązuje problem, w wyniku którego osoby używające systemu iOS 13.4 nie mogły łączyć się przez FaceTime z osobami używającymi systemu iOS 9.3.6 lub starszego albo OS X El Capitan 10.11.6 lub starszego.
  • Usuwa problem z aplikacją Ustawienia, który mógł uniemożliwiać wybieranie Bluetooth w menu szybkich czynności na ekranie początkowym.
iPadOS 13.4.1

iPadOS 13.4.1 (iPad)

System iOS 13.4.1 zawiera poprawki błędów dotyczące iPada.

  • Rozwiązuje problem, w wyniku którego osoby używające systemu iPadOS 13.4 nie mogły łączyć się przez FaceTime z osobami używającymi systemu iOS 9.3.6 lub starszego albo OS X El Capitan 10.11.6 lub starszego.
  • Rozwiązuje problem dotyczący iPada Pro 12,9‑calowego (4. generacji) i iPada Pro 11‑calowego (2. generacji), przez który stuknięcie w przycisk latarki w centrum sterowania lub na zablokowanym ekranie mogło nie włączać latarki.
  • Usuwa problem z aplikacją Ustawienia, który mógł uniemożliwiać wybieranie Bluetooth w menu szybkich czynności na ekranie początkowym.

Niektóre funkcje mogą nie być dostępne we wszystkich krajach lub obszarach. Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć na stronie pomocy Apple’a.

[źródło: Apple]