Osłona Apple Face Shield ma swoją stronę pomocy

Apple opublikowało na swoich stronach pomocy instrukcje i wskazówki dotyczące dopasowania nowych osłon twarzy, które zostały zaprojektowane, aby pomóc pracownikom służby zdrowia podczas pandemii.

Apple Face Shield (COVID-19)

Apple opublikowało nowe strony pomocy technicznej dotyczące montażu, użytkowania i czyszczenia osłon twarzy (przyłbic), które produkuje i dystrybuuje pracownikom opieki zdrowotnej walczącym z COVID-19. W minioną niedzielę prezes Apple’a Tim Cook ujawnił na Twitterze, że Apple projektuje i produkuje przyłbice, z zamiarem wysłania ich pracownikom medycznym zajmującym się pacjentami podczas pandemii koronawirusa.

Strona zatytułowana Złóż i wyreguluj osłonę twarzy (Assemble and adjust your Face Shield) przedstawia jak złożyć osłonę z trzech części: samej osłony twarzy, opaski na czoło i silikonowego paska bez lateksu. Trzyczęściowa konstrukcja i proste elementy są zaprojektowane tak, aby można je było spakować do 100 sztuk w kartonie i złożyć je w mniej niż dwie minuty.

Zgodnie z instrukcjami regulacja pozwala dostosować maskę do różnych wielkości głowy użytkowników. Silikonowy pasek jest następnie przepuszczany przez szczeliny zarówno osłony twarzy, jak i opaski na czole, w taki sposób, aby można było go łatwo regulować.

Apple ostrzega użytkowników, aby nosili osłonę twarzy oprócz innych środków ochrony osobistej. Apple przypomina o tym, aby korzystać z odpowiedniego sprzętu ochrony osobistej zgodnie ze standardami swojej instytucji. Osłona twarzy nie jest również testowana ani nie zapewnia uniknięcia infekcji, nie zapewnia filtracji cząstek stałych, nie jest przeznaczona do operacji chirurgicznych i nie była dezynfekowana ani czyszczona przez Apple’a przed wysyłką.

Obejrzyj wideo z instrukcją:

W celu ponownego użycia i czyszczenia osłony twarzy Apple zaleca unikanie wystawiania przedmiotu na działanie wysokich temperatur oraz delikatne obchodzenie się z nim, aby zapobiec upuszczeniu i zadrapaniom.

W przypadku sterylizacji Apple stwierdza, że ​​materiał można traktować chemicznymi środkami czyszczącymi zawierającymi 70% etanolu, 70% alkoholu izopropylowego, 6% wybielacza lub 3% nadtlenku wodoru, chociaż wybielacz „może pozostawiać resztki”.

Instrukcja regulacji Apple Face Shield

Dodatkowa pomoc to samouczek wideo z instrukcją montażu oraz kopia instrukcji (PDF) do wydrukowania i wysłania na e-maila.

[źródło: Apple]