Dokument „Coachella: 20 Years in the Desert” od 10 kwietnia na YouTubie!

W najbliższy piątek 10 kwietnia, na YouTubie zadebiutuje film dokumentalny YouTube Originals – „Coachella: 20 Years in the Desert” („Coachella: 20 lat na pustyni”).

„Coachella – 20 Years in the Desrt” - film dokumentalny YouTube Originals

Produkcja opowiada historię amerykańskiego festiwalu od momentu powstania, aż do 2019 roku. Ze względu na panującą na świecie sytuację, fani muzyki nie mogą przybyć jak zawsze w kwietniu na Pustynię Colorado. Dlatego magia tego wyjątkowego wydarzenia pojawi się u nich w domach. Premiera filmu Coachella: 20 Years in the Desert odbędzie się w tym samym momencie, w którym otworzyłyby się bramy festiwalu – 10 kwietnia o godzinie 12:00 p.m. PT (21:00 czasu środkowoeuropejskiego).

Dokument Coachella: 20 Years in the Desert odkrywa przed widzami po raz pierwszy dzieje dwóch dekad produkcji wydarzenia: historie niezapomnianych występów oraz opowieści zza kulis, które ukształtowały ten kultowy festiwal muzyczny.

Film daje niepowtarzalną okazję przyjrzenia się barwnym początkom Coachelli i prezentuje nigdy dotąd nie publikowane wywiady i nagrania z koncertów najważniejszych artystów, takich jak m.in. Billie Eilish, Kanye West, Daft Punk, BLACKPINK, LCD Soundsystem, Rage Against The Machine, Pixies, Jane’s Addiction, Björk, The White Stripes, Madonna, Moby czy Radiohead. 

Film dokumentalny Coachella: 20 Years in the Desert podsumowujący 20 lat tego wyjątkowego festiwalu będzie można obejrzeć bezpłatnie na YouTubie o godz. 21.00 już 10 kwietnia 2020 r.

Może Cię zainteresować także:

Zobacz zwiastun filmu „Coachella: 20 Years in the Desert”:

Specjalne playlisty YouTube Music z utworami minionych festiwali Coachella oraz więcej informacji o 20-letniej historii festiwalu przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej filmu doc.coachella.com.

[źródło: Coachella, YouTube Polska]