Web Video Cast może przesyłać strumieniowo filmy z Androida i iOS-a na telewizor

Aplikacja mobilna Web Video Cast umożliwia oglądanie filmów z ulubionych stron internetowych, w tym filmów, programów telewizyjnych, transmisji na żywo, wiadomości, sportu czy IPTV na TV.

Web Video Cast | Browser to TV

Dzięki aplikacji mobilnej Web Video Cast możesz oglądać dowolny streaming oraz filmy odtwarzane na urządzeniach z systemami Androida i iOS na takich urządzeniach jak Chromecast, Roku, Apple TV i wiele innych. Umożliwia również odtwrzanie filmów zapisanych w telefonie. Obsługiwane są także zdjęcia i pliki audio. Niezwykle ciekawą opcją jest wykrywanie i pobieranie z internetu napisów do filmów, ale możesz także użyć własnych napisów.

Przy tak wielu różnych gadżetach z aplikacjami jak Apple TV, Chromecast, Roku, Smart TV i innych urządzeniach do strumieniowego przesyłania wideo na rynku, po prostu przesyłanie strumieniowe wideo z telefonu do telewizora nie jest tak proste, jak powinno być.

Aby zapanować nad chaosem, firma InstantBits zaprojektowała uniwersalną aplikację do strumieniowego przesyłania wideo, która może odtwarzać filmy na większości telewizorów w domu, niezależnie od odbiornika lub systemu operacyjnego, który je obsługuje.

Do czego służy Web Video Cast?

Web Video Cast | Browser to TV to jedna z najwyżej ocenianych mobilnych przeglądarek internetowej do strumieniowego przesyłania wideo z internetu i filmów na telewizor.

W przeciwieństwie do Google Cast, który do działania wymaga specjalnego oprogramowania i sprzętu, Web Video Cast działa z wieloma urządzeniami i systemami operacyjnymi. Aplikacja specjalizuje się w wykrywaniu filmów, których niektóre przeglądarki nie rozpoznają, a także przesyłania strumieniowego treści, których inne aplikacje nie są w stanie odtworzyć z powodu wymagań serwera lub ograniczeń dotyczących odbiorników strumieniowych.

Po przezwyciężeniu różnego rodzaju barier Web Video Caster staje się uniwersalną aplikacją do strumieniowego przesyłania wideo, która może współpracować niemal ze wszystkimi typami urządzeń

Jak działa Web Video Cast?

Web Video Cast nie jest aplikacją do klonowania ekranu – jest to przeglądarka, która umożliwia streamowania wideo, filmów, seriali telewizyjnych i innych mediów z internetu do urządzenia streamingowego lub Smart TV. Web Video Cast przechwytuje adres URL wideo na stronie internetowej, wysyła go do urządzenia streamującego (np. Chromecasta, Apple TV lub urządzenia DLNA), a następnie odtwarza wideo bezpośrednio od dostawcy treści. To niesamowicie ogranicza zużycie baterii Twojego telefonu. Wykrywa również w internecie pasujące do filmów napisy.

Wszystko to dzieje się w ciągu kilku sekund, co pozwala wygodnie przesyłać strumieniowo zawartość do dowolnego obsługiwanego urządzenia. Aplikacja może również przesyłać strumieniowo lokalne pliki, które są przechowywane bezpośrednio w telefonie i listach odtwarzania IPTV.

Aplikacja jest kompatybilna z szeroką gamą protokołów przesyłania strumieniowego, w tym Google Cast, Apple AirPlay, DLNA, Roku i wiele innych. Można także dostosować styl napisów oraz sterować odtwarzanym materiałem, nawet jeśli jest używany przez odbiorniki strumieniowe, które natywnie nie obsługują tych opcji. Aplikacja jest nawet w stanie przesyłać strumieniowo treści online, których niektóre odbiorniki nie byłyby w stanie pobrać bez pomocy aplikacji.

Jak zacząć?

Wykonaj proste instrukcje krok po kroku, aby rozpocząć przesyłanie strumieniowe, za pomocą aplikacji

 1. Przeglądaj sieć lub lokalne pliki, aby znaleźć wideo, audio lub zdjęcie, które chcesz przesłać do telewizora. 
 2. Jeśli wideo lub dźwięk jest na stronie internetowej, spróbuj odtworzyć wideo na tej stronie.  
 3. Połącz się z urządzeniem do streamowania, aby odtworzyć media. 
Web Video Cast | Browser to TV

Obsługiwane media:

 • transmisje HLS live w formacie M3U8, obsługiwane przez urządzenie do streamingu,
 • filmy i seriale telewizyjne, wiadomości i sport na żywo,
 • filmy MP4, HTML5,
 • IPTV (M3U8, W3U, RSS),
 • zdjęcia, pliki audio, w tym muzyka. 

UWAGA: Twoje urządzenie do streamowania musi umożliwiać dekodowanie wideo.

Wspierane urządzenia:

Web Video Caster® obsługuje najpopularniejsze urządzenia do transmisji streamingowej, odtwarzając filmy na telewizorze bezpośrednio z internetu.

 • Google Cast (Chromecast, Android TV, wbudowany Chromecast)
 • urządzenia DLNA, takie jak Xbox, telewizory Samsung, telewizory LG itp. 
 • Roku, Roku stick i Roku TV
 • Apple TV 4
 • Fire TV i Fire TV Stick
 • PlayStation 4 – za pomocą przeglądarki internetowej
 • większość przeglądarek internetowych, odwiedzając http://cast2tv.app (PS4, Smart TV, inne konsole i dekodery)

Dlaczego warto?

Pomimo, że Web Video Cast oferuje płatny pakiet funkcji premium, które można odblokować z poziomu aplikacji, wszystkie funkcje wymagane do odtwarzania filmów są bezpłatne, bez ograniczeń czasowych i znaków wodnych. Wersja premium aplikacji jest dostępna w Google Play Pass od momentu jej uruchomienia, umożliwiając subskrybentom dostęp do pełnego zakresu funkcji aplikacji bez dodatkowych kosztów.

W sklepie Google Play, aplikacja ma średnią ocenę 4,5 gwiazdek z ponad 275 000 recenzjami. Zespół odpowiedzialny za appkę szczyc się szybką i przyjazną obsługą klienta zarówno dla użytkowników bezpłatnych, jak i płatnych, co widać w odpowiedziach na komentarze użytkowników.

Web Video Cast | Browser to TV - zrzuty ekranu z aplikacji

Web Video Cast na Androida lub iOS-a

Web Video Cast rozwijany jest 6 lat i wciąż jest skutecznym rozwiązaniem do przesyłania strumieniowego dla obu głównych mobilnych systemów operacyjnych.

Aby wypróbować Web Video Cast, możesz pobrać ją w wersji na Androida ze sklepu Google lub pobrać wersję na iPhone’a z App Store’a. Obie wersje aplikacji są bezpłatne, ale można rozszerzyć ją do wersji Premium, która zawiera zakładki, najnowszą historię wideo, niestandardową stronę główną i brak reklam. Uaktualnienie jest jednorazowe i kosztuje 23,99 zł, a jeśli pobierasz ją po raz pierwszy, to w ciągu 48 godzin możesz skorzystac z 20% rabatu, obniżając cene do 18,99 zł

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

[źródło: Android Police]