Kyle MacLachlan zaprasza na „Twin Peaks Watch Party”

W środę 8 kwietnia 2020 roku minie dokładnie 30 lat od premiery kultowego serialu Davida Lyncha i Marka Frosta – z tej okazji Kyle MacLachlan zaprasza na wspólne oglądanie „Twin Peaks”!

Scena z czerwonego pokoju – 30 lat serialu Twin Peaks

Ze względu na pandemię koronawirusa (COVID-19), która zmusza nas wszystkich do pozostania w domu, wielu fanów będzie świętowało 30-lecie serialu Twin Peaks” w domu. Dokładnie w środę 8 kwietnia będziemy mogli wziąć udział we wspólnym oglądaniu serialu wraz gwiazdą serialu Kyle’em MacLachlanem. Aktor, który wcielił się w rolę agenta Coopera zapytał fanów na Twitterze, które odcinki z pierwszych dwóch sezonów powinniśmy obejrzeć razem?

Możnaby powiedzieć – parafrazując Coopera – że to „cholernie dobry pomysł”! Akcji towrzyszy hashtag #TwinPeaksWatchParty.

Co zabawne, w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych z prośbą o opinie fanów jego włosy wyglądają podejrzanie podobnie jak u twórcy serialu Davida Lyncha! Jestem pewien, że to nie jest przypadek!

Który odcinek z pierwszych dwóch sezonów wybralibyście do wspólnego oglądania? Jest tak wiele świetnych, że trudno wybrać. Ale najpierw usuńmy te oczywiste. Oryginalny odcinek pilotażowy z 1990 r. pozostaje jednym z najlepszych pierwszych odcinków serii – więc to oczywiście nie wymaga dłuższego namysłu.

Kolejnym odcinkiem, który z pewnością zyska dużo głosów, jest odcinek drugi (lub odcinek trzeci, jeśli liczymy też pilota). Przedstawiono w nim tajemniczy Czerwony Pokój i małego człowiek z innego miejsca, w legendarnej sekwencji snów, która po prostu nie przypominała niczego, co kiedykolwiek było prezentowane wcześniej w telewizji. Nie wspominając o tym, że zobaczyliśmy w tym odcinku nam kultowy taniec Audrey Horne!

Świetny jest także 14. odcinek z drugiego sezonu, zatytułowany „Lonely Souls” („Samotne dusze”). W tym epizodzie poznaliśmy wreszcie odpowiedź na pytanie, które nękało wszystkich widzów „kto zabił Laurę Palmer?” Odpowiedź na to pytanie poznajemy w spektakularny (choć przerażający) sposób. Ważne! Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Twin Peaks, nie oglądaj tego odcinka na początku! Bez względu na to, który odcinek zwycięży!

A Ty który odcinek wybierasz? Daj znać Kyle’owi pod jego postem na Twitterze!

Gdzie obejrzeć online (VOD) wszystkie odcinki serialu „twin Peaks”?

Wszystkie 3 sezony możesz obejrzeć na HBO GO – poniżej znajdziesz linki do serialu:

  • „Miasteczko Twin Peaks” (1990, sezon 1.) – 8 odcinków
  • „Miasteczko Twin Peaks” (1990, sezon 2.) – 22 odcinki
  • „Twin Peaks” (2017, sezon 3. od 22 maja w Polsce) – 18 odcinków

[źródło: @Kyle_MacLachlan via Nerdist]