„Hey Robot” – graj razem z asystentem głosowym

Genialna gra „Hey Robot Quarantine Edition” to ciekawa alternatywa na samotne dni kwarantanny – możesz zagrać ze swoim inteligentnym głośnikiem, teraz za darmo w internecie!

Cyfrowa wersja gry Hey Robot Quarantine Edition!

Gra towarzyska Hey Robot, to niezwykle ciekawa gra planszowa autorstwa Everybody House Games projektanta Franka Lantza, która posiada teraz darmową wersję cyfrową dostępną dla każdego w internecie. Lantz mówi, że on i jego współpracownicy, w tym jego żona Hilary oraz jego syn i synowa, stworzyli „szybką wersję online gry Hey Robot, aby ludzie mogli grać podczas kwarantanny”.

Zasady gry są bardzo podobne do klasycznego Tabu, z tą różnicą, ze w tej wersji graczami mogą być cyfrowi asystenci głosowi i inteligentne głośniki! Na podstawie wylosowanego słowa musisz spróbować tak zadać pytanie, aby Asystent Google’a, Siri Apple’a lub Alexa wypowiedzieli je na głos, bez wykorzystywania przez Ciebie tej frazy.

Aby zachować równe szanse, każdy gracz musi używać tego samego cyfrowego asystenta, a wersja cyfrowa gry prosi, aby podkręcić głośność i poprosić graczy o przesyłanie żzapytań za pośrednictwem wybranej aplikacji czatu wideo.

Najtrudniejsze jest to, że możesz zadać asystentowi tylko jedno pytanie!. Jeśli się nie powiedzie, tracisz określone punkty dla tego słowa. Na kartach są łatwe hasła za 1 punkt takie jak np. „Anthony Hopkins”, lub nawet 3 punkty t dla trudniejszych wyrażeń, takich jak „śmiertelność”. Gra okazuje się zaskakująco trudna, ponieważ inteligentni asystenci po prostu nie są aż tak inteligentni.

Ekran z cyfrowej wersji gry „Hey Robot Quarantine Edition”

Gra jest świetną zabawą, ponieważ urządzenia nie są tak mądre i domyślne jak ludzie. Hey Robot został zaprezentowany jako fizyczna gra planszowa z kampanią Kickstarterze w październiku ubiegłego roku.

Jeśli myślisz, że to proste, możesz przekonać się grając za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej cyfrowej wersji gry Hey Robot playheyrobot.com.

W wersji internetowej dostępny jest także tryb kooperacji, w którym Ty i wielu innych graczy staracie się osiągnąć jak najlepszy wynik.

Fizyczna edycja Hey Robot jest nadal w produkcji i ma zostać wysyłana do pierwszych graczy do czerwca tego roku. Za pośrednictwem witryny możesz też zamówić własny egzemplarz gry w przedsprzedaży.