„Omnibus” to nowa aplikacja edukacyjna Interii

Od marca tego roku dostępna jest nowa aplikacja edukacyjna „Omnibus”, którą przygotowano z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku szkolnym – jest rozszerzeniem serwisu Opracowania.pl. 

Aplikacja edukacyjna Omnibus dla dzieci i młodzieży

W aplikacji Omnibus znajdują się pomoce z języka polskiego, matematyki, historii, chemii, geografii, przyrody oraz języków angielskiego i niemieckiego, uzupełnione o testy i zestawy fiszek, przydatne
w nauce do szkolnych sprawdzianów i egzaminów. Omnibus został przygotowany w sposób, który pozwala łączyć naukę z zabawą, a za udział w tematycznych olimpiadach i naukę w aplikacji użytkownicy zdobywają odznaki i diamenty. 

Omnibus pozwala także na wspólną naukę dwóch użytkowników – wystarczy, że każdy z nich założy konto w aplikacji lub w serwisie Opracowania.pl. Konto w serwisie Opracowania.pl mogą utworzyć również rodzice, opiekunowie i nauczyciele. Dołączając do społeczności serwisu, mogą za jego pomocą śledzić postępy swoich podopiecznych w Strefie Opiekuna (po wzajemnym dodaniu się znajomych). 

W całej aplikacji jest niemal 5000 materiałów edukacyjnych przygotowanych przez nauczycieli i ekspertów: prawie 2300 różnych opracowań, a także około 1350 gotowych zestawów fiszek i 1340 testów.

Użytkownicy mogą tworzyć w serwisie także własne zestawy fiszek i testów dla każdego tematu (które będą widoczne w aplikacji) a dodatkowo w Omnibusie mają możliwość robienia własnych notatek i dołączania ich do wybranych opracowań. 

Launchowi aplikacji towarzyszyć będzie kampania promocyjna w serwisie Opracowania.pl oraz w innych serwisach Grupy Interia.pl i składać będzie się z dwóch linii kreatywnych – pierwszej kierowanej do dzieci i młodzieży oraz drugiej, której odbiorcami będą rodzice i nauczyciele. 

Najważniejsze funkcje aplikacji:

  • jedno logowanie do serwisu i do aplikacji
  • kluczowe zagadnienia ze szkoły w jednym miejscu
  • przedstawienie tematu na 3 sposoby: opracowanie tematyczne, zestaw fiszek i test wiedzy
  • możliwość tworzenia własnych zestawów fiszek i testów w serwisie (dostępnych też z poziomu aplikacji)
  • możliwość tworzenia prywatnych notatek i podłączanie ich do każdego tematu
  • nauka oparta na grze i zdobywaniu diamentów i odznak za postępy
  • sprawdzające wiedzę olimpiady przedmiotowe i tematyczne
  • możliwość przypięcia podręcznika, z którego się uczysz

Aplikacja Omnibus – Opracowania, Testy, Fiszki została przygotowana na telefony z systemem Android. Link do sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

[źródło: Interia]