Aplikacja Messenger na komputery z wideorozmowami i czatami grupowymi!

W najnowszej aktualizacji aplikacji Messenger na komputery Facebook dodał możliwość wykonywania grupowych rozmów wideo i czatów.

Wideorozmowy na Messengerze na komputerach z macOS i Windowsem

Obecnie coraz więcej osób zostaje zmuszonych do pozostania w domu. Facebook próbuje wykorzystać brak fizycznej interakcji, uruchamiając nową funkcję w aplikację komputerowej Messenger do grupowych czatów wideo. Chociaż ta aplikacja nie jest przeznaczona do wykorzystania w biznesie, powinna ułatwiać czatowanie z obecnymi znajomymi z Facebooka. Aplikacja jest teraz dostępna zarówno dla systemu Windows, jak i macOS.

Technicznie rzecz biorąc, w sklepie Windows była już dostępna aplikacja Messenger (choć miała przeciętne recenzje), ale Facebook nie aktualizował jej zbyt często. Wersja dla komputerów Mac była przez chwilę testowana i nie była dostępna dla odbiorców w USA. W Polsce zadebiutowała w polakim sklepie App Store dla komputerów z systemem macOS na początku marca tego roku – teraz nowa wersja jest dostępna w większości krajów na świecie z niezbędną funkcją wideorozmów z domu.

Niestety aplikacja nie jest to konkurentem dla takich aplikacji jak Hangout czy Zoom. Na Facebook Messengerze można rozmawiać przez wideo maksymalnie z 8 uczestnikami – dla porównania w aplikacji Zoom może ich być nawet 500! Oznacza to, że ludzie, którzy chcą uniknąć korzystania z Zoomu ze względu na niedawne obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa, prawdopodobnie nie powinni używać Facebook Messengera, jeśli regularnie czatują z więcej niż ośmioma osobami.

Inne wady tej wersji obejmują między innymi brak możliwości udostępnienia adresu URL w celu dołączenia do czatu lub udostępniania ekranu. Zoom i Hangouts pozwalają innym osobom dołączać do bieżących konferencji wideo, klikając w link. Ponadto nie można udostępniać ekranu innym uczestnikom co ogranicza przypadki użycia, takie jak prezentacje lub webinaria.

Uczciwie rzecz biorąc, Facebook niekoniecznie chce rywalizować z Zoomem lub Hangoutsem, gdyż aplikacja Workplace firmy umożliwia udostępnianie ekranu do 50 osób na jednym czacie.

W tych niepewnych czasach mile widziany jest inny sposób kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, którzy już korzystają z Facebooka, wiec możesz pobrać aplikację ze sklepu Microsoft Store lub Mac App Store.

[źrodło: Facebook Newsroom]