Spotify Kids dostępne dla dzieci z kolejnych krajów

Spotify Kids na Androida i iOS-a jest teraz dostępne dla młodych miłośników muzyki w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Francji.

W ubiegłym roku Spotify uruchomiło w Irlandii aplikację Spotify Kids – aplikację która oferuje treści muzyczne przyjazne dzieciom. Aplikacja Spotify Kids jest dostępna dla abonentów planów rodzinnych Spotify. Teraz przyjazna dzieciom aplikacja do strumieniowego przesyłania muzyki została rozszerzona na Stany Zjednoczone Ameryki, Kanadę i Francję.

Aplikacja Spotify Kids jest wciąż w fazie beta. Tymczasem firma twierdzi, że dodała do aplikacji nowe treści, piosenki i historie. Spotify jest znane z dodawania nowych funkcji i kategorii do swojej subskrypcji najwyższego poziomu. Subskrypcja najwyższego poziomu jest już wolna od reklam, plan rodzinny dopuszcza do sześciu członków, a każdy z nich może mieć własną spersonalizowaną listę odtwarzania. Inne ekskluzywne funkcje obejmują miksy rodzinne, kontrolę rodzicielską oraz najnowszą aplikację dla dzieci.

Dodanie trybu dziecięcego w głównej aplikacji nie jest takie łatwe. Zwłaszcza, że ​​Spotify musi przestrzegać przepisów. Co więcej, wyzwaniem dla aplikacji jest zbieranie danych dotyczących dzieci. Jednak samodzielna aplikacja dla dzieci pozwoliła programistom na egzekwowanie ścisłych ograniczeń, a także pracę nad treściami przygotowanymi specjalnie dla dzieci. Z drugiej strony rodzice nie muszą konfigurować kontroli rodzicielskiej w Spotify.

Nowe funkcje w „Spotify Kids”

Spotify twierdzi, że działało od zera przygotowując aplikację dla dzieci. Piosenki z tekstami dla dorosłych są usuwane przez redaktorów Spotify, a także mają zestaw wytycznych, które określają, co jest odpowiednie dla dzieci, a co nie. Wygląda na to, że Spotify polega bardziej na mechanizmie białkowym niż automatycznym algorytmie.

Spotify Kids

Spotify Kids oferuje listy odtwarzania z filmami, serialami telewizyjnymi, opowiadania, a także sekcję „Ucz się” i „Impreza”. Dzięki opiniom rodziców Spotify dodało kołysanki, uspokajającą muzykę i opowieści na dobranoc, aby pomóc dzieciom usnąć To nie wszystko, Spotify Kids oferuje także treści edukacyjne, które uczą dzieci liczenia, nauki alfabetu i wielu innych rzeczy.

Spotify Kids jest dostępne bez dodatkowych opłat dla abonentów planu rodzinnego Spotify Premium i można je pobrać ze sklepu App Store oraz Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

[źródło: Spotify]