Premiera Fitbit Charge 4 z bestselerowej rodziny trackerów Fitbit

Fitbit prezentuje Charge 4 – najbardziej zaawansowany tracker zdrowia i aktywności fizycznej z wbudowanym systemem GPS, Spotify Connect & Control,  Fitbit Pay i wieloma innymi funkcjami.

Fitbit zaprezentował dziś Fitbit Charge 4™, najnowszego członka najpopularniejszej linii produktów firmy – Charge. Model Fitbit Charge 4™ wyposażony jest w najbardziej zaawansowaną kombinację czujników i funkcji Fitbit, w tym wbudowany system GPS i Spotify Connect & Control. Charge 4 to połączenie inteligentnych funkcji oraz żywotności baterii sięgającej 7 dni.

A wszystko to w eleganckim, wodoodpornym designie oraz przystępnej cenie. Charge 4 zawiera najnowszą innowację marki Fitbit, Minuty w Strefie Aktywności, która dba o zdrowie twojego serca.  Nowy spersonalizowany sposób pomiaru tętna, który w oparciu o tętno spoczynkowe oraz twój wiek, umożliwia monitorowanie każdego treningu przyspieszającego bicie serca –  od jazdy na rowerze stacjonarnym po jogę.

Funkcja Minuty w Strefie Aktywności mierzy czas spędzony w każdej ze stref tętna aby osiągnąć tygodniowy cel 150 minut aktywności. Dla dodatkowego wsparcia i motywacji na platformie Fitbit Premium pojawiły się nowe programy i  treningi marek takich jak barre3, Down Dog i Physique 57 oraz narzędzia służące poprawie samopoczucia, wyzwania i wiele więcej. Wraz z 40 nowymi  darmowymi narzędziami, Fitbit oferuje darmowy 90-dniowy dostęp do wersji Fitbit Premium dla nowych użytkowników. Wszystko to aby zapewnić wsparcie, które jest niezbędne do lepszego zrozumienia i zarządzania ogólnym zdrowiem.

Najbardziej zaawansowany tracker Fitbit zaprojektowany po to, aby przenieść aktywność na wyższy poziom i zrozumieć zdrowie

Charge 4 jest wyposażony w najbardziej zaawansowane czujniki i rozwiązania Fitbit, przy zachowaniu swojego rozmiaru i żywotności baterii, został zaprojektowany tak, aby zmieścić system GPS w smukłej sylwetce trackera, dla jego optymalnej wydajności. Jego wysokiej jakości, lekki i wodoodporny design zapewnia wygodę noszenia przez cały dzień (i noc). Posiada przycisk indukcyjny oraz jasny, wyraźny i odporny na zadrapania ekran dotykowy, którego wyświetlacz z łatwością można odczytać w świetle słonecznym.

Fitbit Charge 4

Pierwszy tracker Fitbit z wbudowanym systemem GPS pozwala zostawić telefon w domu podczas trenowania na świeżym powietrzu. Teraz, dzięki możliwości monitorowania tempa i trasy w czasie rzeczywistym, oprócz ponad 20 trybów ćwiczeń zorientowanych na cele, masz dostęp do siedmiu trybów ćwiczeń z obsługą systemu GPS.

W tym do nowego trybu treningu terenowego dla każdego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, takie jak wędrówki, bieganie lub energiczny spacer. Po zakończeniu treningu z wykorzystaniem systemu GPS zsynchronizuj swoje urządzenie z mapą intensywności treningu, w której zobaczysz swój trening. Jest ona stworzona w oparciu o różne strefy tętna na przebytej trasie, co pomoże ci w wizualizacji i poprawieniu swoich wyników w różnych warunkach terenowych.

Minuty w Strefie Aktywności pomagają ćwiczyć efektywniej i uzyskać poprawę stanu zdrowia

Ponieważ każdy pojmuje aktywność inaczej, Fitbit opracował Minuty w Strefie Aktywności, które pomogą zrozumieć w jaki sposób nie tylko liczba kroków, ale twoja ogólna aktywność fizyczna wypływa na stan twojego zdrowia. Dzięki całodobowemu monitorowaniu tętna Fitbit PurePulse®, Minuty w Strefie Aktywności wykorzystują twoje spersonalizowane strefy tętna by mierzyć wysiłek włożony w każdą aktywność podnoszącą ciśnienie, od zajęć spinningu po jogę.

Zdobądź punkt za każdą minutę umiarkowanej aktywności w strefie spalania tłuszczu i dwa punkty za energiczną aktywność w strefie kardio i szczytowej – Minuty w Strefie Aktywności policzą wszystko za ciebie, dzięki czemu jeden rzut oka wystarczy aby stwierdzić ile brakuje ci do osiągnięcia codziennych i tygodniowych celów. Otrzymuj bieżące powiadomienia na nadgarstku za każdym razem gdy zmieniasz strefę, abyś mógł ćwiczyć intensywniej lub zwolnić tempo, co sprawi, że twój trening będzie jeszcze bardziej efektywny. Po zakończeniu aktywności zobacz szczegółowe podsumowanie stref tętna w aplikacji Fitbit, w tym postępy w osiąganiu dziennych i tygodniowych celów – abyś mógł nadal stawiać sobie wyzwania, bo liczy się każda minuta. 

Minuty w Strefie Aktywności opierają się na zaleceniach wiodących organizacji zdrowotnych, w tym Światowej Organizacji Zdrowia, Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (American Heart Association) i Ministerstwa Zdrowia USA, które zalecają 150 minut umiarkowanej do intensywnej aktywności tygodniowo, co łączy się z poprawą ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, zapobieganiem chorobom, poprawą funkcji poznawczych, zmniejszeniem lęku i lepszym snem. 

Śpij lepiej i osiągaj swoje cele z Charge 4

Sen jest kluczowym czynnikiem do utrzymania ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wszystkie wiodące funkcje monitorowania snu oferowane przez Fitbit są zawarte wmodelu Charge 4, aby pomóc zrozumieć i poprawić jakość snu. Funkcja inteligentnego budzenia, wcześniej dostępna tylko na smartwatchach Fitbit, korzysta z uczenia maszynowego, aby budzić cię w optymalnym czasie cyklu snu, co pozwoli ci poczuć się jeszcze bardziej wypoczętym. Dodatkowe funkcje takie jak Wynik Snu zapewniają lepszy wgląd w sen i codzienną analizę jego jakości. Inne funkcje snu w Charge 4 sprawiają, że łatwo poprawisz jakość snu wprost z nadgarstka: sprawnie ustawiaj alarmy i aktywuj Tryb Snu. 

Charge 4 jest również wyposażony w czujnik SpO2, na podstawie którego powstaje Wykres Szacowanej Zmienności Tlenu Fitbit dostępny w aplikacji. Za pomocą tego wykresu możesz oszacować zmienność poziomu tlenu we krwi, co może wskazywać na zmiany w oddechu podczas snu.

Poza wszystkimi nowymi funkcjami dotyczącymi zdrowia oraz kondycji fizycznej, Charge 4 jest standardowo wyposażony w podstawowe funkcje, które znasz i, za które kochasz  Fitbit. W tym SmartTrack® – automatyczne monitorowanie ćwiczeń, ocena i poziom wydolności kardio, licznik pokonanych pięter, przypomnienia o aktywności, monitorowanie zdrowia kobiet, liczenie spożytych kalorii, wypitej wody oraz Twojej wagi i motywacja czerpana z globalnej społeczności łączącej niemalże 30 milionów podobnie myślących osób na całym świecie oraz darmowe porady na temat aktywności fizycznej i snu w aplikacji Fitbit.

Wersje kolorystyczne Fitbit Charge 4

Jeszcze więcej motywacji i wygody, a do tego wszystkie inteligentne funkcje, których ci potrzeba

Aby uczynić Charge 4 jeszcze efektywniejszym trenerem zdrowia i kondycji, posiada on wygodne i inteligentne funkcje pozwalające zarządzać twoim dniem i pozostać w kontakcie ze światem prosto z nadgarstka. Jest to pierwszy tracker Fitbit połączony ze Spotify – Connect & Control, który pomaga podtrzymać motywację dzięki ulubionym listom odtwarzania i utworom, a także łatwo dostępnym narzędziom sterowania muzyką, które pozwalają na wybór urządzenia wyjściowego, odtwarzanie w kolejności i losowe oraz pomijanie zawartości, a także na polubienie piosenek bezpośrednio z nadgarstka.

Nigdy niczego nie przegapisz dzięki powiadomieniom o przychodzących połączeniach, SMS-ach i wiadomościach z aplikacji, a także z łatwością utrzymasz kontakt z rodziną i przyjaciółmi dzięki szybkim odpowiedziom w systemie Android. Dodatkowo, dzięki trybowi „Nie przeszkadzać”,  możesz odpowiadać w podróży lub wyciszać alerty. Zostaw swój portfel w domu i dokonuj bezpiecznych płatności z nadgarstka dzięki Fitbit Pay™.Teraz ta funkcja jest  standardem wyposażenia wszystkich urządzeń Charge 4 z prawie 500 bankami, z możliwością płacenia sklepach detalicznych w 44 krajach i 10 systemami transakcyjnymi na całym świecie.

Charge 4 zasilany jest przez baterię o żywotności sięgającej 7 dni abyś nie tracił motywacji i pozostawał w kontakcie – bez rozpraszania się. Zapewnia intuicyjną obsługę ekranu dotykowego z interaktywną grafiką pozwalającą na płynną nawigację, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do najważniejszych informacji, których potrzebujesz, łatwo i bezpośrednio z nadgarstka. 

Rozszerzona oferta Fitbit Premium dodaje jeszcze więcej wartości do platformy Fitbit

Dla użytkowników chcących poza korzystaniem z urządzenia czerpać dodatkowe wsparcie i motywację, które jest niezwykle ważne w tych trudnych czasach, z pomocą przychodzi Fitbit Premium. Jest to płatna usługa w aplikacji Fitbit, do której masz wygodny dostęp z poziomu telefonu – nieważne kiedy i gdzie jesteś. Wykorzystuje ona wgląd w dane z ponad 10 lat oraz  dane naukowe i medyczne, aby dostarczyć ci dostosowane do Ciebie programy, zaawansowane narzędzia snu, spersonalizowane analizy, tysiące ćwiczeń, nowe wzywana i raporty zdrowotne aby pomóc Ci się lepiej ruszać spać i jeść dobrze.

By jeszcze bardziej wesprzeć swoich użytkowników i motywować ich do aktywności fizycznej w domach, Fitbit oferuje 40 darmowych narzędzi dostępnych na platformie Fitbit Premium. Dodatkowo, każdy nowy użytkownik Fitbit Premium może skorzystać z darmowej 90-dniowej wersji próbnej, która zawiera spersonalizowane analizy, wsparcie treningowe, zaawansowane narzędzia snu oraz ponad 200 treningów od marek takich jak: barre3, Daily Burn, obé fitness, Physique 57, POPSUGAR oraz Yoga Studio: Mind & Body. Jeśli nie korzystałeś jeszcze z usługi Fitbit Premium lub Fitbit Coach, oferujemy ci darmową 90-dniową wersję próbną abyś mógł zobaczyć materiały filmowe z treningami na swoim komputerze lub telefonie. By otrzymać dostęp do usługi Fitbit Premium lub Fitbit Coach wejdź w aplikację Fitbit na swoim telefonie.

Ceny, oferta i akcesoria dopasowane do ciebie i twojego stylu.

Przedsprzedaż Charge 4 i Charge 4 Special Edition rozpoczyna się dziś na stronie Fitbit.com, natomiast od kwietnia 2020 roku model będzie dostępny w sklepach online (oraz stacjonarnych) na całym świecie. Charge 4 jest dostępny w cenie 699,00 PLN w kolorze czarnym, drzewa różanego i błękicie/czerni. Charge 4 Special Edition jest dostępny w cenie 779,00 PLN z elegancką, odblaskową plecioną opaską oraz klasyczną czarną opaską, którą można łatwo zamienić na czas treningu lub dla osiągnięcia bardziej sportowego wyglądu.

Fitbit - aplikacja mobilna

Dopasuj Charge 4 do swojego stylu za pomocą nowych akcesoriów i kolorów, w tym odblaskowych opasek REPREVE®, plecionych z surowców pozyskanych z recyklingu w kolorach północy i drzewa różanego; oddychającym silikonowym opaskom sportowym w kolorach wiecznej zieleni i śnieżnej bieli; oraz wysokiej jakości wytwarzanej ręcznie skórze Horween® w czarnym kolorze. Akcesoria Charge 4 są sprzedawane oddzielnie w sklepach stacjonarnych oraz online i są kompatybilne również z urządzeniami Fitbit Charge 3, w cenach od 139,00 PLN.

Minuty w Strefie Aktywności będą dostępne w pierwszej kolejności na Fitbit Charge 4, a wkrótce zostaną wprowadzone na wszystkie urządzenia Fitbit.

Charge 4 będzie pierwszym urządzeniem Fitbit dostępnym w języku czeskim, polskim, portugalskim, rumuńskim i rosyjskim. Aplikacja mobilna Fitbit w języku polskim będzie dostępna od 15 kwietnia.

[źródło: Fitbit]