Facebook Live dostępne także dla osób bez konta

Facebook daje dostęp dla wszystkich do odtwarzania z transmisji na żywo Facebook Live, bez konieczności posiadania konta w serwisie.

Logo Facebook Live na klasycznej kamerze

Ludzie lubią kontakty towarzyskie pomimo wszystkich introwertycznych memów, które pojawiają się w internecie. Podczas obecnej epidemii koronawirusa szybko stało się jasne, że ludzie muszą pozostać w kontakcie. Korzystanie z usług do przesyłania wiadomości takich jak Skype, Snapchat, WhatsApp i Facebook Messenger gwałtownie wzrosło w czasie kryzysu zdrowotnego, a usługi transmisji na żywo musiały obniżyć jakość, aby poradzić sobie z obciążeniem spowodowanym zwiększonym ruchem sieciowym.

Teraz, kiedy Facebook odczuwał spory skok aktywności użytkowników i przeciążenia serwerów, firma najwyraźniej rozwiązała problemy, ponieważ nowa funkcja jest juz w przygotowaniu. Sieć społecznościowa planuje umożliwić dostęp do materiałów na żywo całemu ogółowi społeczeństwa, bez konieczności posiadania konta w serwisie.

Opcja jest już dostępna dla użytkowników komputerów stacjonarnych, ale teraz firma wprowadza ją również do aplikacji mobilnej na smartfony. Jeśli mieszkasz w Europie, wideo może być nieco niskiej jakości, ponieważ Facebook obniżył szybkość transmisji w krajach dotkniętych COVID-19, aby poradzić sobie ze wzmożoną aktywnością.

Jest jeszcze jedna interesująca opcja dla użytkowników bez smartfona lub niezawodnego połączenia szerokopasmowego. Facebook zaoferuje coś o nazwie „publiczna sieć telefoniczna” (oryg. Public Switch Telephone Network), która pozwoli ludziom słuchać dźwięku z transmisji na żywo, wybierając bezpłatny numer telefonu. Firma powiedziała, że ​​ta funkcja ma zmniejszyć zapotrzebowanie na ruch, ale jest przeznaczona przede wszystkim dla osób bez dostępu do internetu, więc trudno powiedzieć jak to będzie działać.

Zezwolenie użytkownikom nieposiadającym konta na Fabooku na oglądanie transmisji na żywo (Facebook Live) może jeszcze bardziej zwiększyć obciążenie serwerów. Ta funkcja jest już dostępna na urządzeniach z Androidem i zostanie wprowadzona na iOS-ie w najbliższych tygodniach.

źródło: phoneArena