Czy iPhone 9 zadebiutuje w tym tygodniu?

W sieci BestBuy w ten piątek pojawi się w sprzedaży etui UAG na 4,7-calowego budżetowego iPhone’a – może to sugerować, że smartfon zadebiutuje w tym tygodniu.

Etui UAG na iPhone'a 4,7" z 2020 roku

Po różnego rodzaju doniesieniach na temat nowej generacji „iPhone SE 2”, Best Buy w tym tygodniu podobno otrzymał partię etui ochronnych zaprojektowanych dla jeszcze niezapowiedzianego 4,7-calowego modelu iPhone’a, który może wejść do sprzedaży w najbliższej przyszłości. Pracownicy Best Buy, którzy otrzymali etui Urban Armor Gear (UAG) Premium Protection MONARCH Series stworzone dla telefonu „New iPhone 4,7, 2020”, zostali poinformowani, aby nie wystawiać produktu do 5 kwietnia 2020 roku.

Chociaż informacje nie zostały potwierdzone, data premiery 5 kwietnia może wskazywać na debiut iPhone’a już w tym tygodniu.

Zewnętrzni producenci etui ochronnych czasami antycypują na podstawie pojawiających się przecieków, aby jako pierwsi wprowadzić na rynek sprzęt ochronny i inne akcesoria. Ponieważ firmy te zazwyczaj zdobywają informacje wewnętrzne ze źródeł z łańcucha dostaw, wcale nie musi być prawdą. Jednak wydania ważnych produktów, takich jak iPhone, w przeszłości dowiodły, że całkiem prawdopodobna jest premiera budżetowego iPhone’a 9 w kwietniu 2020 roku.

Firma Apple może ogłosić, że wprowadza na rynek tak zwany „iPhone SE 2” lub „iPhone 9”, aby zaspokoić potrzeby klientów na rynku telefonów klasy średniej. Następca iPhone’a SE z 2016 roku to smartfon nowej generacji, którego ma wyróżniać konstrukcja inspirowana iPhone’em 8, która obejmuje 4,7-calowy wyświetlacz LCD i biometryczne zabezpieczenia Touch ID.

Według analityka Ming-Chi Kuo, w iPhonie 9 Apple wykorzysta procesor A13 Bionic z 3 GB pamięci RAM. Gigant technologiczny wykonał podobny ruch podczas pierwszej iteracji iPhone’a SE, dodając do telefonu ówczesny chipset A9.

Raporty na początku tego miesiąca wskazywały, że produkcja niedrogiego iPhone’a jest w końcowej fazie, a źródła podają, że miałby być wprowadzony pod koniec marca.

[źródło: MacRumors, iPhoneHacks]