Aż 4 polskie gry w europejskim finale Google Play Indie Games Festival

Google ogłosiło dziś tegorocznych finalistów konkursu dla twórców niezależnych Google Play Indie Games Festival.

Google Play Indie Games Festival

Firma Google ogłosiła finalistów tegorocznego konkursu Google Play dla niezależnych twórców gier mobilnych – Indie Games Festival. Wśród 20 wyróżnionych w europejskiej edycji (wybranych spośród zgłoszeń z 29 krajów!), znalazło się aż 4 deweloperów z Polski. O główne nagrody powalczą w tym roku autorzy gier 60 Parsecs!, inbento, Cookies Must Die i Unhatched

Polacy zmierzą się w finale konkursu z twórcami gier m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec, Francji, Rumunii i Rosji. Już teraz nominowane gry będą promowane w Google Play, a szczęśliwi zwycięzcy mogą liczyć m.in. na indywidualne konsultacje biznesowe z ekspertami Google, promocję gry w kanałach marketingowych Google Play oraz Android Developers, a także przygotowaną przez agencję SuperScale skalowaną kampanię reklamową gry o wartości 100 000 euro. 

Indie Games Festival to konkurs organizowany przez Google Play, którego głównym celem jest promowanie wartościowych gier niezależnych, wsparcie ich twórców w prowadzeniu biznesu i osiągnięciu światowego sukcesu.

Ostateczne wyłonienie zwycięzców nastąpi podczas gali, która w tym roku ma odbyć się w Warszawie. Ze względu na aktualną sytuację jej nowy termin ogłosimy, jak tylko będzie to możliwe. 

Finaliści Indie Games Festival (Europa)

Więcej informacji o tegorocznej edycji konkursu i pełną listę finalistów z Europy znajdziecie pod tym linkiem. Zachęcamy do wypróbowywania wyróżnionych gier!

[źródło: Google Polska]