Aplikacje do dzwonienia z tymczasowego numeru

Te aplikacje mobilne pozwalają uzyskać tymczasowy numer telefonu z większości krajów na świecie bez konieczności zmiany karty SIM.

Wirtualny numer telefonu w aplikacji mobilnej

Istnieje wiele sytuacji, w których inny numer telefonu może się przydać – w zasadzie za każdym razem, gdy nie chcesz podawać żadnych danych osobowych, które mogą prowadzić do innych prywatnych informacji i tak dalej. Być może chcesz zarejestrować się w usłudze, która wymaga weryfikacji przez wysłanie SMS-a z kodem (taki mechanizm wykorzystuje większość komunikatorów) i nie chcesz podawać swojego prawdziwego numeru telefonu. Być może musisz wysłać SMS do nieznajomego, który che coś od Cienie kupić na Allegro, albo chcesz użyc innego numeru w aplikacji randkowej Tinder.

W każdym razie istnieje kilka sposobów na uzyskanie alternatywnych numerów telefonów pozwalających dzwonić jak z normalnego telefonu. Możesz wybrać długoterminowe plany taryfowe lub subskrypcje w aplikacji Skype, zamówić drugą wirtualną kartę e-SIM lub po prostu wybrać tymczasowy numer telefonu (z większości krajów) w aplikacji mobilnej. Oczywiście za utrzymanie takiego numeru należy zapłacić, ale jest to wygodne i tanie, jeśli potrzebujemy takiego numeru tylko na krótki czas.

Mechanizm konfiguracji takiego tymczasowego numeru w każdej z aplikacji jest bardzo zbliżony. Należy pobrać i zainstalować aplikację ze sklepu z aplikacjami. W każdej z nich musisz podać swój prawdziwy numer telefonu, aby zweryfikować konto za pomocą kodu SMS.

Po zweryfikowaniu możesz wyszukać numer, którego chcesz użyć. Możesz wpisać numer kierunkowy obsługiwanego kraju i wybrać tymczasowy numer z dostępnej listy. Korzystanie z tymczasowego numeru jest płatne i kosztuje różnie w zależności od wybranej opcji i aplikacji. Już od 8,99 zł możemy mieć dostęp do takiego numeru na określony czas i liczbę połączeń lub SMS-ów. Po wybranym okresie numer wygasa.

Na ekranie głównym takiej aplikacji zobaczysz klawiaturę do dzwonienia oraz przyciski zadzwoń lub wyślij wiadomość SMS z nowego numeru. Z numeru można zrezygnować w dowolnym momencie.

Aplikacje mobilne do korzystania z tymczasowego numeru telefonu

Poniżej znajdziesz kilka przykładów aplikacji mobilnych oferujących alternatywny numer telefonu z aplikacji w różnych konfiguracjach – istnieje też wiele aplikacji, które niedostępne są w Polsce, ale można zmienić kraj w sklepie App Store, aby je pobrać.

2nr – Darmowy Drugi Numer

Ikona aplikacji „2nr – Darmowy Drugi Numer”

Aby mieć więcej numerów komórkowych nie potrzebujesz już kolejnego telefonu ani smartfona z opcją Dual SIM. Drugi numer na karcie SIM otrzymasz od ręki, bez zbędnych formalności i bez abonamentu. Od razu będziesz mógł cieszyć się funkcjami, które znasz z telefonu, ale w darmowej aplikacji mobilnej. 2nr to w pełni darmowa aplikacja do rozmów, która daje możliwość natychmiastowego korzystania jednocześnie z 3 dodatkowych numerów na telefonie.

Zachowaj swój prywatny numer dla siebie i bliskich, a skorzystaj z aplikacji 2nr i zyskaj dodatkowy numer kontaktowy! Wśród najważniejszych funkcji aplikacji należy wymienić:

 • darmowy nowy numer bez umowy, rejestracji i bez karty SIM
 • tymczasowe numery, które możesz używać wystawiając przedmioty na aukcję
 • inny numer, kiedy szukasz pracy,
 • dodatkowy numer służbowy lub do wynajmu mieszkania
 • darmowy numer komórkowy, aby nie płacić za roaming
 • anonimowy numer do wykorzystania przy restarcie haseł i aktywacji usług
 • specjalny numer, którego używasz tylko wtedy kiedy potrzebujesz
 • wygodnie korzystasz z numerów tymczasowych i kasujesz je gdy nie są Ci już potrzebne
 • aplikacja obsługuje wiadomości SMS i MMS
 • poczta głosowa i notyfikacje – dzwoniący może nagrać wiadomość na poczcie głosowej, a  aplikacja powiadomi Cię o nieodebranym połączeniu i otrzymanej wiadomości
 • pełna historia połączeń i wiadomości SMS/MMS – możesz je zachować albo skasować
 • darmowe zaproszenia do kontaktu wysyłane jako SMS
 • możliwość przesłania nieodebranego połączenia aby przypomnieć osobie, że miała się z Tobą skontaktować
 • konfiguracja zarezerwowanych numerów (nazwa, kolor, dostępność w wybranych dniach i godzinach)
2nr – Darmowy Numer Telefonu

Usługa jest darmowa, wystarczy, że masz połączenie z internetem. Możesz traktować tę aplikację jako darmowy telefon komórkowy.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Cloud SIM: Drugi numer Telefonu

Ikona aplikacji Cloud SIM:Drugi Numer Telefonu

Jeśli potrzebujesz wielu numerów telefonu na swoim telefonie do prowadzenia międzynarodowych rozmów między telefonem komórkowym a telefonem stacjonarnym, to umożlwi Ci to aplikacja Cloud SIM, która oferuje numery z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i Polski. Usługa oferuje niskie plany subskrypcji, w ramach których masz bezpłatne połączenia lub SMS-y bez dodatkowych opłat lub roamingu. Aplikacja pozwala wybrać typ połączenia i umożliwia skonfigurowanie połączenia przez dostęp lokalny (GSM), komórkową transmisję danych lub Wi-Fi. W ten sposób nigdy nie będziesz musiał się martwić złym odbiorem lub odrzuceniem połączeń do około 200 krajów.

Cloud SIM ułatwia odbieranie SMS-ów i połączeń na Twój nowy numer, darmowy czat tekstowy między telefonami na całym świecie podczas korzystania z Wi-Fi lub danych komórkowych, udostępnianie zdjęć i korzystanie z lokalnego dostępu w ramach twoich bezpłatnych minut podczas podróży lub gdy nie masz internetu. Oferuje osobistą pocztę głosową dla każdego numeru telefonu. Możesz kupić do czterech wirtualnych numerów.

Kluczowe funkcje aplikacji Cloud SIM:

 • numer bez zmiany karty SIM, urządzenia lub operatora sieci komórkowej
 • tanie rozmowy międzynarodowe i SMS-y
 • darmowe rozmowy i SMS-y
 • możliwość używania do 4 międzynarodowych wirtualnych numerów jednocześnie
 • odbieranie i wysyłanie SMS-ów/połączenia na/z nowy numer
 • łatwe tworzenie i przełączanie między profilami numerów wirtualnych podczas połączeń
 • poczta głosowa dla każdego oddzielnego numeru telefonu komórkowego
 • pełna kontrola nad swoją mobilną tożsamością
 • dostępne zakupy w aplikacji (dodatkowe pakiety) i tajne wiadomości
Aplikacja mobilna Cloud SIM:Drugi Numer Telefonu

Cloud SIM pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Hushed Second Phone Number

Ikona aplikacji Hushed

Aplikacja mobilna Hushed pozwala zachować anonimowość podczas rozmów telefonicznych z tymczasowego numeru telefonu. W każdej chwili można zmienić tymczasowy numer na nowy – także na określony czas. Appka oferuje numery lokalne z ponad 60 krajów na całym świecie, w tym z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii, Hiszpanii, Meksyku czy Brazylii. Dodatkowy numer telefonu działa w przypadku połączeń telefonicznych i SMS-ów, umożliwiając kamuflowanie identyfikatora dzwoniącego, a następnie zapisywanie numeru po zakończeniu rozmowy.

Aplikacja zapewnia pełną obsługę rozmów, wiadomości tekstowych (SMS) i wiadomości obrazkowych (MMS). W Ameryce Północnej oferowana jest nieograniczona liczbę połączeń i SMS-ów. Każdy numer zawiera niestandardowe powitania poczty głosowej, automatyczne odpowiedzi, przekazywanie połączeń i przekierowywanie połączeń. Można uzyskać dostęp do swojego konta na dowolnym urządzeniu podłączonym do Wi-Fi lub danych, a nawet używać tabletu jako telefonu.

Aplikacja oferuje elastyczne usługi prepaid na 7, 30, 90 lub 365 dni, a także plany płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem, a także możesz w dowolnym momencie przedłużyć, usunąć lub doładować numery. Bezpłatny 3-dniowy okres próbny dostępny jest w USA lub Kanadzie, który obejmuje do 20 SMS-ów lub 20 minut bezpłatnych SMS-ów i połączeń – bez umów i weryfikacji.

Hushed Second Phone Number

Połączenia lokalne są dostępne na wszystkich numerach Hushed, a SMS i MMS są dostępne w niektórych krajach. Połączenia międzynarodowe i SMS-y są dostępne w wybranych 30-dniowych planach międzynarodowych.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Phoner Text+Call Phone Number

Phoner Text+Call Phone Number

Phoner oferuje wiele nowych numerów telefonów, dzięki czemu możesz mieć różne numery dla swojego życia osobistego, biznesowego i społecznego. Drugi nowy numer telefonu pozwala uzyskać bezpłatny numer, aby dzwonić lub wysyłać wiadomości anonimowo, gdy nie możesz ujawnić swojego głównego numeru telefonu w sytuacjach takich jak kupno czy sprzedaż albo wynajem mieszkania na OLX. Używaj aplikacji Phoner jako bezpiecznej i prywatnej alternatywy do wysyłania SMS-ów i połączeń!

Aplikacja obsługuje nagrywanie połączeń zarówno przychodzących, jak i wychodzących. Możesz wyszukać numer telefonu, aby zidentyfikować ID dzwoniącego, zanim jeszcze odbierzesz telefon lub odpowiesz na wiadomość tekstową. Możesz sprawdzić numer dzwoniącego przed przyjęciem połączenia przychodzącego, aby wykryć czy dzwoni robot albo telemarketerzy.

Dzięki aplikacji Phoner możesz uzyskać tyle numerów telefonów, ile chcesz, za pomocą generatora losowych numerów telefonów. Możesz ukryć swój identyfikator dzwoniącego i chronić swoją prywatność. To daje prawie nieograniczoną liczbę fałszywych numerów telefonów do Twittera, Ubera, Allegro, OLX, Ebay, Facebooka i innych usług weryfikacyjnych. Zmieniacz numerów telefonu umożliwia zmianę dowolnej liczby tymczasowych numerów telefonów i usuwanie ich, gdy nie są potrzebne.

Aplikacja mobilna Phoner 2nd Phone Number + Texting & Calling App

Jeśli jesteś profesjonalistą, możesz potrzebować osobnego numeru firmowego dla działu sprzedaży i biznesu. Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz potrzebować numeru telefonu do swojego domowego biura lub prywatnego. Phoner oferuje abonament na numery premium.

 • subskrypcja odnawia się automatycznie, chyba że automatyczne odnawianie zostanie wyłączone co najmniej 24 godziny przed końcem bieżącej subskrypcji, Twoje konto zostanie obciążone za odnowioną subskrypcję w ciągu 24 godzin przed końcem bieżącej subskrypcji (raz w miesiącu, co 3 miesiące lub raz w roku, w zależności od wybranego okresu subskrypcji)
 • cena subskrypcji wynosi od 4,99 do 129,99 USD i będzie się różnić w zależności od wybranego rodzaju, ale zostanie wyświetlona przed potwierdzeniem zakupu – płatność zostanie pobrana z konta iTunes po potwierdzeniu zakupu
 • możesz zarządzać swoją subskrypcją i wyłączyć automatyczne odnawianie, uzyskując dostęp do ustawień konta po zakupie
 • nie można anulować bieżącej subskrypcji podczas aktywnego okresu subskrypcji
 • każda niewykorzystana część bezpłatnego okresu próbnego, jeśli jest oferowana, przepada, gdy użytkownik zakupi subskrypcję
Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play