W nowym wideo Google dziękuje pracownikom służby zdrowia

Google opublikowało specjalne wideo pt. „Thank You Healthcare Workers”, w którym dziękuje pracownikom służby zdrowia za uch poświęcenie i pracę w czasach koronawirusa.

Thank You Healthcare Workers

Wraz ze wzrostem liczby różnego rodzaju wyszukiwań „w jaki sposób podziękować pracownikom służby zdrowia” Google postanowiło opublikować specjalne wideo w imieniu nas wszystkich, aby podziękować lekarzom i wszystkim pracownikom szpitali, którzy „poświęcają się, aby uratować tak wiele osób” dotkniętych epidemią koronawirusa COVID-19.

W zaledwie jednominutowym klipie, który utrzymany jest w stylu innych reklam wyszukiwarki Google (w szczególności przypomina podsumowanie rooku w wyszukiwarc), gigant prezentuje przykłady zapytań z różnych części świata zaczynając od „jak pomóc pracownikom medycznym”, korzystając z obrysu pola wyszukiwania. W materiale wykorzystano filmy z YouTube’a związane z praca medyków z pierwszej linii frontu.

Sprawdź także: Alert dotyczący COVID-19” w wyszukiwarce Google

Kolejną wyróżnioną frazą wyszukiwania jest „spłaszczenie krzywej zachorowań”, z lektorem wyjaśniającym ważną koncepcję, która pomoże zmniejszyć obciążenie systemu medycznego. Zapytanie „jak mogę pomóc szpitalom” informuje o ludziach, którzy bezpośrednio przekazują środki medyczne z powodu niedoborów.

Inne pytania obejmują „jak pomóc pielęgniarkom” i „jak pomóc lekarzom” z dołączonym klipem pokazującym, jak noszenie maseczek i wyposażenia ochronnego przez cały dzień pozostawia ślad odciśnięty na twarzach. Część „Dziękuję pracownikom służby zdrowia” pokazuje ludzi – począwszy od tych z Europy, którzy klaszczą każdego wieczora dla tych, którzy walczą z koronawirusem.

Obejrzyj wideo:

Film kończy się ważną informacją o tym, jak możemy „pomóc ratować życie, pozostając w domu” oraz link do strony z przydatnymi informacjami: google.com/covid19.