„Lara Croft Go” teraz także za darmo dla wszystkich

Pięcioletnia gra mobilna „Lara Croft Go” od Square Enix to już staruszka porównawcza, ale wciąż dobra i z pewnością da Wam sporo radości podczas przebywania w domu.

Gra mobilna „Lara Croft GO”

Gra logiczna Lara Croft Go polega na przeszukiwaniu starożytnych grobowców jest teraz dostępna do pobrania za darmo – dzięki czemu jest idealna na czas, gdy wielu z nas utknęło w przysłowiowych (zdecydowanie nie dosłownych) grobowcach, które są naszymi mieszkaniami i domami.

Czy jest lepszy czas na grę w kłusujące, unikające śmierci i łechcące mózgi gry akcji? Jeśli znasz klasyczną formułę serii Tomb Raider, to Lara Croft Go może Cię nieco zaskoczyć. Nadal musisz uruchamiać ukryte przełączniki, podnosić przedmioty, wykonywać skoki, unikać pułapek i zabijać bestie, podobnie jak w wersji 3D.

Wszystko to jednak z minimalistycznej izometrycznej perspektywy, w której ruchy Lary są turowe, uruchamiane przez przesuwanie ekranu, aby ją poruszyć, trochę jak gra planszowa.

To świetna zabawa i doskonale oddaje ducha oryginalnych gier Tomb Raider. Tytuł został tak dobrze przyjęty w 2015 roku, że faktycznie został przez Apple’a nazwany grą roku na iPhone’a.  Apple. Lara Croft GO zawiera w sumie 115 zagadek, podzielonych na 7 różnych rozdziałów. Po drodze jest mnóstwo okazji do zbierania relikwii i odblokowywania strojów.

Gra zazwyczaj kosztuje 29,99 zł – w tej chwili jest dostępna do pobrania za darmo. Minęło trochę czasu, odkąd w nią grałem, więc nie pamiętam wszystkich szczegółów, ale z opisu wynika, że ​​tytuł zawiera opcjonalne zakupy w aplikacji. Niemniej jest to gra, którą zdecydowanie  warto dodać do swojej kolekcji.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Apple Insider