Zwiastun serialu „Kierunek: Noc” na podstawie książki Dukaja

Netflix zaprezentował pierwszy zwiastun nowego serialu „Kierunek: Noc” nakręconego na podstawie powieści polskiego autora Jacka Dukaja – jest na co czekać!

Serial „Kierunek: Noc” (Into the Night – Netflix

Zapowiadany przez Netfliksa serial Kierunek: Noc (tyt. oryg. Into the Night), którego scenariusz powstał na podstawie powieści Starość aksolotla Jacka Dukaja został nakręcony w Belgii.

W serialu będziemy mogli zobaczyć postapokalityczną wizję świata, która jest wynikiem niszczącego zjawiska słonecznego. Głównymi bohaterami są pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy uciekają przed niszczącą siłą Słońca.

Gdy słońce zaczyna zabijać wszystko, co napotka na swojej drodze, pasażerowie nocnego lotu z Brukseli rozpoczynają desperacką walkę o życie.

W obliczu zagrożenia pasażerowie i członkowie załogi mają tylko jeden cel – przetrwać! Na pokładzie samolotu znaleźli się bardzo różni ludzie zarówno kulturowo jak i światopoglądowo – są milionerzy, biedniejsi, młodzi i starsi, wojskowi i normalni obywatele. Choć ich pochodzenie jest różne, niekiedy nawet mówią w zupełnie innych językach muszą spróbować dojść do porozumienia w tej trudnej sytuacji. Jednak konflikty na pokładzie mogą okazać się równie zabójcze, co promienie słoneczne.

Dzięki złożoności charakterów, różnorodności bohaterów, zapowiada się ciekawe widowisko psychologiczno-społeczne. Czy Kierunek: Noc nam dostarczy równie ekscytujących wrażeń, co pełen skrajnych emocji lot?

Przekonamy się o tym jeszcze w tym roku, bowiem 6 odcinków serialu Kierunek noc ma się pojawić w serwisie Netflix jeszcze w tym 1 maja 2020 roku. Kiedy dokładnie, tego jeszcze niewiadomo. Już teraz możemy obejrzeć pierwszy zwiastun:

Wśród obsady znaleźli się aktorzy z różnych krajów, przede wszystkim z Belgii oraz Polski, Francji, Włoch, Niemiec, Rosji i Turcji. W serialu zobaczymy takich aktorów i aktorki jak: Jan Bijvoet (Borgman, W objęciach węża), Mehmet Kurtulus (Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem, Polowanie na prezydenta), Laurent Capelluto (Mr. Nobody, Czarny punkt), Pauline Étienne (Zakonnica, Eden), Stefano Cassetti (Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie) a także Ksawery Szlenkier (Czas honoru, Krew z krwi).

Producentami wykonawczymi serialu są Tomasz Bagiński (Wiedźmin) oraz sam Jacek Dukaj. Serial reżyserują między Inti Calfat oraz Dirk Verheye. Showrunnerem został Jason George (The ProtectorNarcos).

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska