„WHO MyHealth” będzie oficjalną apką pomagającą w walce z COVID-19

Światowa Organizacja Zdrowia pracuje nad wypuszczeniem nowej aplikacji mobilnej, w której użytkownicy znajdą wskazówki jak postępować w czasach pandemii COVID-19 – apka będzie dostępna na urządzenia z systemami iOS i Android.

WHO MyHealth - aplikacja mobilna do walki z COVID-19
„WHO MyHealth” – aplikacja mobilna do walki z COVID-19

Podczas gdy czekamy na produkcję szybkich i tanich testów COVID-19 z Lancaster University , Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) robi kolejny krok, aby pomóc społeczeństwu w tej skomplikowanej sytuacji zdrowotnej. Agencja przygotowuje się do uruchomienia aplikacji mobilnej na iOS-a, Androida i przeglądarkę internetową, która będzie oferować różne wskazówki i pomoc w walce z pandemią koronawirusa.

Aplikacja nazywa się WHO MyHealth i jest rozwijana przez zespół byłych pracowników Google’a i Microsoftu, specjalistów MIT, a także doradców i ekspertów ds. zdrowia Światowej Organizacji Zdrowia. Uruchomienie oficjalnej wersji aplikacji planowane jest według harmonogramu projektu już na poniedziałek 30 marca 2020 roku i będzie obejmować szeroki zakres tematów i narzędzi związanych z COVID-19. Interfejs podobny do chatbota odpowie na pytania dotyczące choroby, takie jak jej przenoszenie lub jakie są objawy.

Narzędzie zaoferuje użytkownikom ocenę lokalną, a przycisk „Mogę być chory” pozwoli zgłosić potencjalne przypadki zakażeń władzom. Narzędzia oceny obejmują opcje autodiagnozy, takie jak zgłaszanie poziomu gorączki, kaszlu czy duszności, rejestrowanie potencjalnych kontaktów z zarażoną osobą i podróżowanie w miejsce z dużą liczbą potwierdzonych przypadków.

WHO MyHealth będzie także zawierać interaktywną mapę infekcji oraz opcję włączenia udostępniania lokalizacji, aby pomóc ekspertom medycznym w śledzeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2.

Wykorzystanie istniejącej technologii, takiej jak Google Maps, pozwala użytkownikom wskazać, czy zostali zdiagnozowani lub mieli kontakt z pacjentami z COVID-19. Ponadto należy poprosić o pozwolenie na śledzenie historycznych danych o lokalizacji na ich urządzeniu – czytamy w części oficjalnego dokumentu projektu aplikacji.

WHO - aplikacja mobilna COVID-19

W ubiegłym tygodniu WhatsApp uruchomił centrum informacyjne we współpracy z WHO, dostarczając informacji o koronawirusie za pośrednictwem chatbota. Inne popularne usługi przesyłania wiadomości również przyłączyły się do walki z infekcją – Snapchat wypuścił swoje rozwiązanie do walki z mitami na temat COVID-19, podczas gdy Facebook udostępnił aplikację Messenger, aby pomóc organizacjom zdrowia, ONZ i UNICEF w dostarczaniu szybkich i wiarygodnych informacji o obecnej pandemii.

źródło: 9TO5Google via phoneArena, Github WHO App