„Apple COVID-19” – aplikacja i strona oparte na wytycznych CDC

Firma Apple uruchomiła nową aplikację mobilną „Apple COVID-19” i stronę internetową z zasobami, które pomagają ludziom być na bieżąco i podejmować odpowiednie kroki w celu ochrony zdrowia podczas rozprzestrzeniania się COVID-19.

Aplikacja mobilna Apple COVID-19

Bezpłatna aplikacja mobilna Apple COVID-19 firmy Apple pomaga użytkownikom w Stanach Zjednoczonych oceniać czynniki ryzyka, ewentualne narażenie na zakażenie i objawy choroby. Po wypełnieniu kwestionariusza aplikacja przedstawi zalecenia CDC dotyczące dalszych kroków, które należy podjąć. Obejmują one między innymi informacje czy w tej chwili zalecane jest przeprowadzenie testu na koronawirusa oraz kiedy skontaktować się z lekarzem.

Użytkownicy aplikacji lub osoby odwiedzające witrynę Coronavirus (COVID-19) pod adresem apple.com/covid19 otrzymają również odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące koronawirusa, w tym kto jest najbardziej zagrożony i jak rozpoznać objawy.

Ponadto w aplikacji można poznać najbardziej aktualne informacje od CDC (The Centers for Disease Control and Prevention), takie jak najlepsze praktyki dotyczące mycia rąk, dezynfekcji powierzchni i monitorowania objawów.

Nowa aplikacja COVID-19, dostępna jest w sklepie App Store i jako aplikacja webowa na stronie internetowej, została stworzona we współpracy z CDC1, Coronavirus Task Force i FEMA, aby ułatwić mieszkańcom Stanów Zjednoczonych uzyskiwanie wiarygodnych informacji i wskazówek w czasie, gdy krajowy system opieki zdrowotnej odczuwa duże obciążenie związane z COVID-19.

Strona i aplikacja mobilna Apple i CDC na temat koronawirusa
Strona i aplikacja mobilna Apple i CDC na temat koronawirusa

Aplikacja i strona internetowa COVID-19 zostały są w pełni bezpieczne i poufne. Narzędzia nie wymagają logowania ani powiązania z identyfikatorem Apple ID użytkownika, a indywidualne odpowiedzi użytkowników nie są wysyłane do Apple’a ani żadnej organizacji rządowej.

Może Cie zainteresować także:

Apple zauważa również, że podróżni lądujący na wybranych lotniskach międzynarodowych w całych Stanach Zjednoczonych zaczęli otrzymywać powiadomienia push na iPhonie, aby przypominać im o aktualnych wytycznych CDC dotyczących pozostania w domu i monitorowania ich zdrowia.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Apple COVID-19
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Apple COVID-19

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w sklepie App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: Apple Insider via Apple – Apple releases new COVID-19 app and website based on CDC guidance