Care Connect by KRY do konsultacji medycznych online

Care Connect by KRY to nowa platforma internetowa, umożliwiającą każdemu lekarzowi oraz specjaliście w zakresie opieki zdrowotnej prowadzenie konsultacji wideo z pacjentami.

Care Connect by KRY

Inicjatywa ma pomóc w upowszechnianiu zdalnego świadczenia usług opieki zdrowotnej i w zahamowaniu rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19.

KRY, największy dostawca cyfrowej opieki zdrowotnej w Europie, uruchomił  Care Connect by KRY, bezpłatną i bezpieczną platformę internetową dla lekarzy i specjalistów w zakresie opieki zdrowotnej, umożliwiającą przeprowadzanie wizyt  na odległość za pomocą połączeń wideo.

Platforma Care Connect by KRY została stworzona, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie zdalnego dostępu do porad i wskazówek dotyczących zdrowia pośród pacjentów, którzy w związku z epidemią COVID-19 pozostają w domach.

Ma to pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się epidemii oraz zwiększyć dostępność lekarzy oraz specjalistów w zakresie opieki zdrowotnej. Platforma Care Connect by KRY jest dostępna dla każdego lekarza oraz specjalisty opieki zdrowotnej w całej Europie, a do prowadzenia konsultacji wideo nie jest konieczne posiadanie konta w aplikacji KRY.

Platforma Care Connect by KRY jest dostępna za darmo w całej Europie

Została zaprojektowana, by zapewnić pacjentom bezpieczny dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej w warunkach rosnącej pandemii COVID-19. Aktualnie platforma jest dostępna
w 10 językach – angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, szwedzkim, norweskim, duńskim, holenderskim i polskim, a dalsze plany KRY zakładają jej wdrożenie
na całym świecie.

SpecK to polska aplikacja dla specjalizujących się lekarzy

Aby skorzystać z platformy lekarze oraz specjaliści opieki zdrowotnej powinni wprowadzić swoje dane i zalogować się za pomocą zweryfikowanego adresu e-mail. W kolejnym kroku mogą wprowadzić numer telefonu komórkowego pacjenta i wysyłać do niego wiadomość SMS z jednorazowym linkiem, umożliwiającym rozpoczęcie wideo konsultacji. Co istotne adres
e-mail prowadzącego konsultację nie zostaje udostępniony pacjentowi na żadnym
z jej etapów.

KRY posiada bogate doświadczenie w zakresie zdalnych usług opieki zdrowotnej, zdobyte dzięki realizacji ponad 1,6 mln konsultacji za pośrednictwem aplikacji KRY w całej Europie
(w Polsce dostępna od teraz wyłącznie platforma Care Connect by KRY), a tym samym rozumie, jak bardzo technologia może być pomocna w czasach pandemii COVID-19.

– Platforma Care Connect by KRY została uruchomiona w związku z rosnącym zapotrzebowaniem lekarzy w Europie na rozwiązania ułatwiające zdalną komunikację
z pacjentami w obliczu pandemii COVID-19. Dla wszystkich, którzy chcą kontynuować przyjmowanie swoich pacjentów, jest to prosty i bezpieczny sposób odbywania spotkań
w formie wideo. W pełni zaszyfrowana platforma zdalnych spotkań pozwala każdemu pracownikowi medycznemu na przeprowadzenie bezpiecznej konsultacji ze swoimi pacjentami za pomocą jednego kliknięcia – komentuje Johannes Schildt, Dyrektor Generalny i współzałożyciel KRY.

Wideokonsultacje online z lekarzem dzięki Care Connect by KRY
Wideokonsultacje online z lekarzem dzięki Care Connect by KRY

Informacje o Care Connect by KRY:

  • Darmowa i łatwa w użyciu: aby skorzystać z konsultacji wideo, pacjenci otrzymują jednorazowy link wysłany przez lekarza za pomocą wiadomości SMS. W przeciwieństwie do innych internetowych platform wideo pacjenci nie muszą zakładać swojego konta.
  • Bezpieczna: przeglądarka internetowa umożliwia w pełni zaszyfrowane konsultacje wideo, które może zainicjować wyłącznie pracownik opieki zdrowotnej.
  • Powstrzymuje rozprzestrzenianie się infekcji: zdalne konsultacje chronią pacjentów i lekarzy przed zarażeniem i rozprzestrzenianiem się infekcji, a także zapewniają opiekę pacjentom, którzy wymagają ciągłego leczenia (np. osoby  z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca).
  • Umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie potencjału personelu medycznego: zaoferowanie lekarzom prostego i elastycznego modelu pracy zdalnej, zapewnia zwiększenie efektywności działania wszystkich pracowników opieki zdrowotnej.
  • Dostępna w skali Europy: dostępność w Europie w 10 językach: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, szwedzkim, norweskim, duńskim, holenderskim i polskim oraz plany dalszego rozwoju.

Korzystanie z Care Connect by KRY jest bezpłatne – dostępna jest pod adresem: kry.care.

Informacje o KRY: KRY jest cyfrową aplikacją wspomagającą opiekę zdrowotną, która pozwala użytkownikom  na konsultacje z wykwalifikowanym specjalistą w ciągu kilku minut, za pomocą smartfonu lub tabletu. Od momentu uruchomienia na początku 2015 roku, KRY stał się wiodącym europejskim dostawcą usług w zakresie cyfrowej opieki zdrowotnej. Dotychczas aplikacja pozwoliła zrealizować ponad 1,6 mln konsultacji w całej Europie. 

źródło: informacja prasowa